Турнир: Англия Купа на Лигата Стадион: "Уембли", гр. Лондон Зрители: 89 745
120′

КРАЙ НА МАЧА! ЛИВЪРПУЛ СПЕЧЕЛИ КУПАТА НА ЛИГАТА ЗА 10-ТИ ПЪТ В ИСТОРИЯТА СИ!

Челси - Ливърпул 0:1 във финала за Купата на Лигата

Нова златна страница за Клоп и Ливърпул! Мърсисайдци спечелиха Купата на Лигата след уникална драма срещу Челси

Ван Дайк изкова успеха за мърсисайдци в 118-а минута

118′

ГОООООООЛ! ВАН ДАЙК! Две минути преди края на второто продължение Челси капитулира. Цимикас центрира от корнер, Ван Дайк излезе на първа греда, надскочи Мудрик и с глава прати топката в далечния ъгъл. Този път нямаше какво да отмени попадението и Ливърпул се сдоби със скъпоценен аванс в самия край.

115′

ЕЛИЪТ! Нов уникален пропуск! в 115-а минута Харви Елиът стреля с глава от 2-3 метра, но Петрович успя да спаси с крак, избивайки топката буквално от голлинията. Последва добавка, но отново вратарят на Челси излезе победител.

111′

Мадуеке опита късмета си с удар от дистнация, но Келъхър успя да спаси.

109′

Жълт картон за МакКонъл.

106′
Снимка 654963

Източник: Gettyimages

105′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

105+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

101′
Снимка 654962

99′

ХАРВИ ЕЛИЪТ! В 99-а минута Харви Елиът изправи на крака всички фенове на Ливърпул, след като стреля от воле и оплете топката в мрежата, но от външната и страна. Създаде се илюзия, че има попадение, но изглежда, че този мач е орисан да бъде решен след изпълнение на дузпи.

93′

ДЖЕЙДЪН ДАНС! Малко след началото на първото продължение Ливърпул имаше шанс да излезе напред в резултата. 18-годишният младок Джейдън Данс стреля с глава точно под гредата, но Петрович демонстрира класата си и успя да избие с върха на пръстите.

90′

ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ ЗАПОЧНА!

90+6′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! СЛЕДВАТ ДВЕ ПРОДЪЛЖЕНИЯ ПО 15 МИНУТИ!

90+3′

ПОРЕДЕН ГОЛЯМ ПРОПУСК ОТ ЧЕЛСИ! В продължението на мача играчите на Почетино пропуснаха нова възможност. Топката беше доставена в наказателното поле, а там последва меле, в което няколко играчи на Челси опитаха късмета си с удари от близка дистанция, но Келъхър беше заключил вратата си.

90′

Шест минути продължение.

85′

НЕВЕРОЯТНО! ПОРЕДЕН ГОЛЯМ ПРОПУСК В МАЧА! Пет минути преди края на редовното време Челси пропиля златен шанс. Конър Галахър беше изведен сам срещу вратаря на Ливърпул, но се разколеба, забави се с удара, а стражът на мърсисайдци това и чакаше - хвърли се в краката му и улови топката. Секунди по-късно отново Галахър получи възможност да обстрелва вратата, но и този му опит не намери целта.

Снимка 654964

83′

Още един футболист на Ливърпул беше официално предупреден. Конате получи жълт картон.

81′

Алексис МакКалистър получи жълт картон.

76′

ГРЕДА ЗА ЧЕЛСИ! В 76-ата минута играчите на Почетино удариха греда. Коул Палмър центрира по земя в наказателното поле, а Галахър стреля с едно докосване, но топката се отби от десния страничен стълб.

69′

ШАНС ЗА ЧЕЛСИ! 20 минути преди края "сините" изпълниха корнер, след който Колуил отклони с глава към Дизази на задната греда, а защитникът беше абсолютно сам пред опразненанта врата, но топката му дойде малко неудобно и не успя да направи завършващ удар.

59′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! ВАН ДАЙК!! ИЛИ НЕ? КРИС КАВАНА Е ПОВИКАН ДА ПРЕГЛЕДА СИТУАЦИЯТА! НЯМА ГОЛ!

В 59-та минута Анди Робъртсън центрира от пряк свободен удар, а Ван Дайк с глава остави Джирджевич безпомощен. Радостта на Ливърпул обаче беше за кратко, след като Крис Кавана беше повикан да прегледа ситуацията за засада на Уаутаро Ендо при центрирането. Кавана трябваше да провери дали Ендо в активна позиция и дали пречи на Енцо Фернандес да достигне до топката. Решението на рефера беше категорично и попадението беше отменено.

53′

Второто полувреме също започна с вихрени атаки към двете врати, но "сини" и "червени" така и не успяват да намерят рецептата за попадение.

46′
Снимка 654941

45′

45+6′

ПОЧИВКА!

45+3′

Жълт картон и за Бен Чилуел.

45+2′

Жълт картон за Конър Брадли.

45′

НОВ ШАНС ЗА ЛИВЪРПУЛ! В последната минута от редовното време на първото полувреме Ливърпул достигна до ново чисто положение за гол. Луис Диас проби отляво и сервира топката в наказателното поле, където настана суматоха, а кълбото попадна в краката на Конър Брадли, който нанесе удар, но няколко играчи в сини екипи се хвърлиха пред него и с телата си предотвратиха попадението.

40′

ГРЕДА ЗА ЛИВЪРПУЛ! Пет минути преди почивката Анди Робъртсън центрира великолепно към Коди Гакпо в наказателното поле. Нидерландецът се извиси над всички играчи в синьо и нанесе удар с глава, който обаче се отби от дясната греда.

33′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! В 33-та минута лондончани успяха да открият резултата чрез Рахим Стърлинг. Той се разписа след подаване на Николас Джаксън, но флагът на страничния съдия беше вдигнат и то не за подаването на Джаксън към Стърлинг, а малко по-рано в атаката при подаването на Палмър към Джаксън. Последва проверка със системата ВАР, а тя потвърди, че Джаксън е бил на милиметри пред Конате в момента на подаването.

27′

Гравенберх няма да може да продължи мача, а негово място се появява Джо Гомес.

Снимка 654950

25′

Кайседо влезе брутално в краката на Гравенберх, но Крис Кавана не му показа жълт картон. А за това влизане Кайседо можеше да бъде и изгонен.

21′

ШАНС ЗА ЧЕЛСИ! Точно в средата на първото полувреме Челси достигна до страхотен шанс за гол. Галахър центрира в наказателното поле към Стърлинг, който не успя да нанесе удар, но след рикошет топката се озова в краката на Коул Палмър, който стреля от непосредствена близост, но Куивин Келъхър блесна с фантастична намеса и опази мрежата си от попадение.

20′
Снимка 654945

13′

Двата отбора се впуснаха във вихрени атаки още от самото начало на мача, а 13-та минута Ливърпул на два пъти изпробва рефлекса на Джордже Петрович. Сръбският страж излезе победител след удари на Алексис МакКалистър и Луис Диас.

5′

Един от най-добрите футболисти на Ливърпул - Мохамед Салах, е контузен и наблюдава финала за Купата на Лигата от трибуните на стадион "Уембли".

Снимка 654942

1′