90+3′
Турнир: Купа на България Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 498
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец напълни кошницата на Хебър и е с двата крака на финала за Купата на България

"Орлите" спечелиха с 4:0 на "Хювефарма Арена"

89′

ГРЕДА! Пазарджиклии се се отърваха от пети гол минута преди края, когато Терзиев скочи над всички след корнер и със силен удар с глава разтресе напречната греда. Малко след това и Текпетей имаше възможност да обстрелва вратата на Хебър, но ударът му мина покрай гредата.

80′

В 80-ата минута нямаше милост за "гробарите". Дени Групер получи пространство по левия фланг и се възползва максимално от него. Напредна в полето на гостите и центрира по земя към Тисера, който обаче стреля във вратаря от упор. Топката обаче се върна в Спас Делев, който я вкара в опразнената врата.

76′

Четвърт час преди края Георги Терзиев стреля опасно с глава след изпълнение на корнер, но Дебърлиев със сетни усилия успя да опази мрежата си от четвърти гол.

62′

Жълт картон за Архан Исуф.

55′

ГОЛ! 3:0! Диниш Алмейда! Десет минути след подновяването играта резултатът стана класически. Тодор Неделев центрира от корнер, Нареси отклони към Диниш Алмейда, а защитникът на разградчани я мушна с глава в мрежата. Попадението дълго време беше проверявано за засада, но в крайна сметка съдиите във ВАР стаичката прецениха, че всичко е редовно.

51′

Гостите имаха добра възможност да намалят изоставането си в 51-та минута, когато получиха пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Божидар Пенчев се нагърби с изпълнението, но стреля много високо над вратата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

Нито секунда добавено време. ПОЧИВКА!

40′

Пет минути преди почивката Рик Джонатан блесна със страхотен пробив по лявото крило и подаде на Дуа в наказателното поле. Швейцарецът стреля мощно с левачката, но Дебърлиев направи добро спасяване.

Снимка 662516

Източник: startphoto.bg

32′

Жълт картон за Текпетей.

Снимка 662509

28′

Пьотровски! В 28-ата минута Якуб Пьотровски беше изведен сам срещу вратаря на Хебър. Полякът се приближи максимално до вратаря и стреля, но на около метър от дясната греда.

Снимка 662519

27′

ШАНС ЗА ХЕБЪР! След като инкасираха две попадения, момчетата на Любо Пенев се съвзеха и направиха две опасни атаки. Първо Архан Исуф се справи с Антон Недялков на бека, навлезе в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. Малко след това "гробарите" сътвориха и най-доброто си положение. Йохан Н'зи и Атанас Кабов комбинираха добре на десния фланг, а българинът достави перфектна топка за Шейх Диаманка, който дебнеше около малкото наказателно поле, но изстрелът му мина на сантиметри от гредата.

21′

ГОЛ! 2:0! Рик Джонатан! В средата на първото полувреме преднината на Лудогорец беше удвоена. Хората на Деременджиев си подадоха няколко паса в наказателно поле преди топката да достигне до Рик Джонатан, който не се посвени да стреля и прати кълбото технично покрай Дебърлиев за 2:0.

10′
Снимка 662510

4′

ГОЛ! 1:0! РИК ДЖОНАТАН! Двубоят започна по отличен начин за домакините, които успяха да открият резултата още в 4-та минута. Антон Недялков подхвана атака Лудогорец и обърна фланга с пас към Текпетей на дясното крило. Ганаецът подаде на Сон, който центрира в наказателното поле. Защитник на Хебър опита да изчисти, но подари топката на Рик Джонатан, който дебнеше на точката на дузпата и технично я прати в мрежата на Хебър за 1:0.

1′

90 Спас Делев 84 Стилиян Тисовски

Лудогорец приема Хебър (Пазарджик) в полуфинална среща от турнира за Купата на България. Двубоят в Разград е с начален час 18:45, а главен съдия ще бъде Владимир Вълков.

Това е първи двубой между двата тима от тази фаза на турнира. След седмица отборите ще се срещнат отново в Пазарджик в мач-реванш.

Домакините са актуалният носител на Купата, след като триумфираха в турнира миналата година. Този сезон те елиминираха последователно Балкан (Ботевград), Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948. "Орлите" се намират в отлична форма и са напът да завоюват и тринадесетата си поредна титла в efbet Лига. Към момента Лудогорец е в серия от 13 поредни победи.

Хебър от своя страна победи за Купата на България Спортист (Своге), Левски и Пирин. Момчетата на Любо Пенев обаче ще трябва да се борят за оцеляването си в елита, тъй като след разделянето на отборите, попаднаха в трета група. Те имат само една победа и цели четири загуби в последните си пет срещи.

Двата отбора се изправиха един срещу друг миналата събота. Тогава "орлите" не срещнаха затруднения и се наложиха в Пазарджик с 3:0. Този път обаче разградчани ще бъдат без един от основните си нападатели - Бърнард Текпетей, който вкара две от попаденията миналата седмица. Ганайското крило получи лека контузия в двубоя със състава воден от Любослав Пенев.