Централният защитник на Динамо (Букурещ) Валентин Настасе обяви, че напуска клуба след като бе превърнат във виновник след загубата с 1:3 от Лацио в мач реванш от III квалификационен кръг на Шампионската лига.

Първата среща в Рим завърши 1:1. Настасе бе подложен на остра критика от феновете, медиите и шефовете на клуба, след като направи дузпа в първата минута на второто полувреме, което позволи на "орлите" да изравнят.

Флорин Брату бе извел домакините напред в средата на първата част. 33-годишният бивш национал се чувства разочарован от треньора на Динамо Мирча Редник, който на пресконференцията след мача обяви:"Никога няма да простя на Настасе."

Договорът на играча му позволява да напусне клуба като свободен агент, само два месеца след трансфера си от Асколи.