Отборът на Динамо (Киев) се превърна в един от най-постоянните участници в Шампионската лига, след като победи отбора на Сараево в 3:0 като домакин.

Исмаел Бангура откри резултата с гол в 3-ата минута. До 77-ата минута резултатът бе непроменен, когато при един рикошет Милошевич имаше щастието да вкара за 2:0. В последната минута съдията отсъди дузпа за Динамо, която бе вкарана от Шасцих за класическото 3:0.

В другата по-ранна среща другият украински тим Шахтьор също се класира за групите след победа с 3:1 над Залцбург. Головете за Шахтьор вкараха Лукарели, Кастиьо и Брандао, след като австрийците бяха открили още в 5-ата минута с гол на Майер.

Турският Бешикташ също се класира за групите на най-комерсиалния клубен турнир след победа с 2:0 над швейцарския Цюрих.

Със същия резултат Стяуа надигра БАТЕ Борисов и го прати в турнира за Купата на УЕФА, класирайки се за по-престижната Шампионска лига. Там е и тимът на Арсенал, победил Спарта (Прага) с 3:0 удома.

В другите срещи Фенербахче с новата си звезда Роберто Карлуш победи белгийския Андерлехт и попадна в групите. Там вече е и немския Вердер, след победа с 2:3 над Димано (Загреб).

Валенсия и Бенфика също не допуснаха изненади и логично се включиха в най-комерсиалния турнир за сметка на Елфсборг и Копенхаген.

Най-голямата изненада от тази вечер е отпадането на Аякс. Амстердамските футболисти не успяха да наваксат павив от 1:0 в първата среща от Славия (Прага) и сега загубиха с 2:1.

Селтик и Спартак (Москва) опънаха нервите на всички на стадиона, след като завършиха 1:1 и докараха нещата до дузпи. При тях шотландците показаха по-здрави нерви и се класираха след 4:3.

В последната среща екзекуторът на Левски Тампере Юнайтед катастрофира тежко в Норвегия губейки с 2:0 от Розенборг и отпадна с общ резултат 5:0.

Единственото хубаво нещо за скромното отборче е това, че продължава участието си турнира за Купата на Уефа, където се класират и всички отпаднали от днешните срещи.