Манчестър Сити и Интер завършиха 0:0 в среща от първия кръг на новия формат в Шампионската лига. Двубоят бе повторение на финала в най-престижния турнир на Стария континент през сезон 2022/2023, когато "гражданите" спечелиха с 1:0 с гол на Родри и спечелиха трофея. Този път головете липсваха, като и двата тима пропуснаха изгодни ситуации, като определено домакините могат да съжаляват повече за този резултат.

Маркус Тюрам получи добра възможност в 5-ата минута, но ударът му завърши в ръцете на Едерсон.

В 19-ата минута след центриране в наказателното поле на Интер, Ерлинг Холанд се измъкна от опеката на Франческо Ачерби и стреля с глава, но Ян Зомер спаси.

Десет минути по-късно домакините сами си създадоха сериозни главоболия и бяха много близо до това да инкасират нелеп гол. Едерсон бе на косъм да сгреши фатално, след като не успя да изчисти добре топката и тя попадна в Дармиан, който не се поколеба и за миг да обстрелва празната врата на Сити. Йошко Гвардиол обаче бе заел точната позиция и с глава успя да изчисти в корнер.

Маркус Тюрам направи много сериозен пропуск в 41-ата минута. Французинът получи добър пас в наказателното поле на Манчестър Сити, но ударът му бе много разочароващ и топката излезе в аут.

Ян Зомер се намеси изключително решаващо в 43-ата минута. Кевин Де Бройне получи отличен пас от Джак Грийлиш в наказателното поле на Интер и бе сам срещу Зомер, но ударът му бе отразен от швейцарския вратар на "нерадзурите".

Едерсон се намеси много убедително в първата минута на добавеното време на първата част. Карлос Аугусто получи подаване в наказателното поле на Манчестър Сити и стреля от малък ъгъл, но Едерсон се намеси и изби в корнер.

Матео Дармиан направи невероятен пропуск в 52-ата минута. Дармиан бе изведен сам срещу Едерсон, но вместо да стреля реши да връща топката с пета назад към Николо Барела или Тюрам, но допусна много голяма грешка.

Манчестър Сити направи много голям пропуск в 69-ата минута. Топката попадна във Фил Фодън, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Интер, но ударът му бе спасен от Ян Зомер.

Няколко секунди по-късно първо ударът на Джак Грийлиш беше блокиран, а след това Илкай Гюндоган с удар от малък ъгъл прати топката над напречната греда в аут.

Интер организира много опасна контраатака в 76-ата минута. Дъмфрис получи топката по десния фланг, след което напредна и центрира в наказателното поле на Сити, където Хенрих Мхитарян нанесе много опасен удар, но над напречната греда в аут.

Три минути по-късно Йошко Гвардиол отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Интер, но Ян Зомер успя да спаси.

Лаутаро Мартинес се опита да изненада Едерсон с удар от разстояние в 84-ата минута, но бразилският вратар на Манчестър Сити внимаваше и спаси.

Родри пробва удар от сериозна дистанция в 86-ата минута, но по никакъв начин не затрудни Ян Зомер, защото прати топката в аут.

Минута по-късно Фил Фодън отправи много опасен удар, но Ян Зомер спаси.

В четвъртата минута на добавеното време Жереми Доку центрира в наказателното поле на Интер, където Гюндоган бе оставен непокрит и отново стреля с глава, но над напречната греда.

Манчестър Сити - Интер 0:0 (Развой на срещата по минути)