Манчестър Сити обърна с 2:1 коравия отбор на Брентфорд на своя "Етихад" в среща от 4-ия кръг на Висшата лига. Така селекцията на Хосеп Гуардиола продължава без грешка в шампионата.

Двубоят започна шокиращо за "гражданите", след като "пчеличките" откриха изненадващо резултата още в 23-ата секунда чрез Йоан Уиса.

Головата машина на Сити Ерлинг Хaланд обаче отново се развихри и донесе обрата с нови две попадения на сметката си. Норвежкият таран първо изравни в 19-ата минута, а след това доведе нещата до 2:1 в 32-ата минута.

Така Хaланд записа името си историята на Висшата лига като първият футболист, реализирал цели 9 гола в първите четири кръга от сезона. Ерлинг имаше немалко шансове да реализира и хеттрик, като веднъж натресе и гредата.

Ман Сити вече е едноличен на върха в класирането с пълен актив от 12 точки. Брентфорд е на 8-ата позиция с 6 пункта.

Ливърпул - Нотингам 0:1 в мач от Висшата лига