Ливърпул спечели голямото дерби на английския футбол срещу Манчестър Юнайтед с 3:0. Макар и в ролята на гости, възпитаниците на Арне Слот се чувстваха като истински господари на "Олд Трафорд", изковавайки победата си още до почивката. Тогава с два гола блесна Луис Диас, получи и същия брой качествени асистенции от Мохамед Салах. Големият грешник в редиците на манчестърци пък беше Каземиро, който твореше гаф след гаф в халфовата линия на домакините.

След паузата картината не се промени и Ливърпул продължи да доминира. В 56-ата минута Салах увенча силното си представяне и с красиво попадение в мрежата на Онана.

Снимка 680860

По този начин селекцията на Арне Слот продължава с отличното си представяне на сезона, като има пълен актив от 9 точки. Въпросителните са за "червените дяволи", които явно ще се мъчат и през тази кампания, тъй като вече са с две поражения от три срещи.

Манчестър Юнайтед даде сериозна заявка, че този път има необходимата увереност, за да достигне до победата над големия си враг. Още в 180-ата секунда скоростно включване на Маркъс Рашфорд завърши с пас около дузпата за Зиркзее. Кълбото обаче се оказа в краката на Върджил ван Дайк, който побърза да играе на сигурно и изчисти в корнер.

Отговорът на мърсисайдци не закъсня. В петата минута Ван Дайк открадна кълбото от Зиркзее на центъра и даде тон за контра, при която Диого Жота отправи диагонален изстрел, който профуча покрай лявата греда на Онана.

Снимка 680863

Гостите от града на "Бийтълс" съумяха да отбележат откриващо попадение в седмата минута, но то почти веднага бе отменено след намесата на ВАР. В 7-ата минута Райън Гравенберх направи мощен пробив през центъра, след което продължи за Луис Диас. Колумбиецът отправи пас към купа от играчи около дузпата, което бе докоснато, но не и отиграно от намиращия се в засада Мо Салах. След това кълбото достигна до Трент Александър-Арнолд, който от няколко метра прати изстрела си зад голлинията. Споменатият контакт с топката от Салах обаче бе красноречив довод за ВАР да посъветва Антъни Тейлър да отмени гола. Така и стана.

Футболистите на Манчестър Юнайтед имат трудности при изнасянето на топката, а при поредната неточност Мартинес подари владението на Салах. Египтянинът се забави с индивидуални действия и пропусна добра опция за различно развитие на атаката.

Снимка 680865

Хората на Тен Хаг така и не си взеха поука от случилото се малко по-рано в мача и продължиха да правят непредизвикани грешки, които биваха приети радушно от техния опонент. Нова грешка на Каземиро даде тон за ливърпулска акция, при която Гравенберх подаде надясно за Салах. Звездата центрира чудесно към далечната греда, където Луис Диас с лекота реализира за 0:1.

Ливърпул направи огромна крачка към спечелването на голямото дерби, след като вкара втори гол малко преди почивката. В 42-ата минута Каземиро отново влезе в ролята на грешник, допускайки да загуби топката този път от Луис Диас. Акцията на мърсисайдци се разви така, че колумбиецът след няколко мига вече да е на голова позиция, а след фантастичния пас на Салах, №7 на "червените" вкара без допълнителна подготовка в мрежата на Онана.

Макар и да изкара трагичния Каземиро на почивката, пускайки бледа юношка на негово място, Тен Хаг по никакъв начин не промени игровия облик на "червените дяволи". Въпреки това първата голова ситуация беше в полза на домакините, когато шут на Зиркзее беше спасен блестящо от Алисон. И докато Юнайтед се мъчеше, Ливърпул правеше показно как се завършват бързи офанзивни акции. Мак Алистър доминира в центъра на терена, след което пусна за Собослай. Унгарецът отклони към Мохамед Салах, който след две асистенции най-сетне записа името си и сред голмайсторите.

Нападателят на Манчестър Юнайтед - Джошуа Зиркзее, продължи да бъде най-активният футболист в редиците на "червените дяволи". Нидерландецът обаче пак беше отчаян от фантастична намеса на Алисон, който в 65-ата минута пак беше последна преграда за неговия гол.

Снимка 680867

Появилият се като резерва Дарвин Нунес можеше да остави своя отпечатък върху мача, след като в 83-ата минута получи дълга топка зад гърба на отбраната, но в крайна сметка бе изпреварен в сюблимния момент от Онана.

Снимка 680858

След паузата за националните отбори Ливърпул ще приеме на свой терен Нотингам. Манчестър Юнайтед ще гостува на Нотингам.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 0:3 (Развой на срещата по минути)