Нидерландският нападател Джошуа Зигзе, който преди месец пристигна на "Олд Трафорд" от Болоня срещу 42,5 млн. евро, вкара единственото попадение за победата с 1:0 над Фулъм в откриващия мач за сезон 2024/25 във Висшата лига.

Холандецът се появи като резерва в 61-вата минута и вкара победния гол в 87-ата.

През първата част играта бе изравнена. Фулъм отправи няколко точни удара към вратата на Онана, но по-добрите положения бяха на сметката на Юнайтед. На два пъти обаче Бруно Фернандеш пропусна, изведен сам срещу вратаря.

Снимка 679107

Източник: Gettyimages

Моментът на Зиркзе дойде малко преди края на редовното време. Юнайтед потърси успеха с по-масирани атаки и при една от тях новият нападател засече центриране на Гарначо отдясно и с върха на обувката прати топката в долния десен ъгъл.

Накрая домакините можеха да вкарат и втори гол. Рашфорд и Гарначо излязоха сами срещу Бернд Лено, англичанинът остави топката за Гарначо на празна врата, но той стреля в аут.

За Юнайтед дебют направи още Нусаир Мазрауи, който дори започна като титуляр и изигра почти пълни 90 минути. В игра се появи и Матайс де Лихт за последните десетина минути от мача.