Манчестър Сити спечели двубоя за Къмюнити Шийлд, побеждавайки Манчестър Юнайтед. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в редовното време, но "гражданите" спечелиха със 7:6 при изпълнението на дузпи на "Уембли".

Двата тима не можаха да си отбележат почти до края на двубоя. Алехандро Гарначо даде аванс на Манчестър Юнайтед в 82-рата минута, но след само 7 минути Бернардо Силва възстанови равенството.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, където Манчестър Сити спечели със 7:6 след изпълнението на общо 16 дузпи. Така падна и рекордът за най-много изпълнени дузпи в двубоя за Къмюнити Шийлд.

Манчестър Юнайтед се разписа пръв в 82-рата минута, когато Факундо Пелистри комбинира с Бруно Фернандеш, който пък изведе Алехандро Гарначо. Аржентинецът стреля в долния ляв ъгъл и реализира.

"Гражданите" отговориха на предизвикателството в 89-ата минута, когато Оскар Боб проби отдясно в наказателното поле, а Бернардо Силва надигра Факундо Пелистри, за да отправи удар с глава, с което възстанови паритета.

До края на двубоя не се стигна до повече чисти положения пред вратите на двата отбора, като по този начин се стигна до директното изпълнение на 11-метрови наказателни удари.