Аталанта и Арсенал завършиха 0:0 в среща от първия кръг на Шампионската лига. Като цяло и "бергамаските", и "топчиите" създадоха малко голови ситуации, но в началото на второто полувреме победителят в Лига Европа можеше да стигне до попадение, но вратарят на гостите Давид Рая спаси дузпа, изпълнена от Матео Ретеги, а след това отрази и добавката на играча на домакините.

В 13-а минута Букайо Сака изстреля топката от последвалия свободен от ръба на пеналтерията в долния ляв ъгъл на вратата, но Карнезеки блесна със страхотна намеса. През първата част нямаше повече сериозни положения, като срещата бе равностойна, а Арсенал имаше повече удари и отправи два точни, а Аталанта не успя да уцели вратата на съперника през първото полувреме.

В 49-а минута Аталанта получи правото да изпълни дузпа, след като Томас Партей извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Първоначално наказателен удар не бе даден, но Клеман Тюрпен разгледа ситуацията с ВАР и даде дузпа за тима от Бергамо. С изпълнението се нагърби Матео Ретеги, като стреля в долния ляв ъгъл, но бе спрян от великолепната реакция на Давид Рая. Ретеги опита добавка с глава, но стражът на Арсенал отново блесна с прекрасна намеса.

Последва по-спокоен период, а двата треньори започнаха със смените. С изтичане на времето Аталанта малко по-смело поглеждаше към вратата на съперника, а лондончани не успяваха да създадат нищо в предни позиции. Удар на Лукман мина покрай вратата, а същото се случи и след хубав изстрел на резервата Хуан Куадрадо. В 75-ата минута Мартинели пропусна най-добрата възможност за "артилеристите" от началото на мача. Той получи топката от Стърлинг в наказателното поле и стреля много неточно.

До края на мача нови опасни положения пред двете врати нямаше и срещата завърши без отбелязан гол.