Отборът на Бенфика надигра Цървена звезда с 2:1 в мач от първия кръг на Шампионска лига. И двата гола за състава воден от Бруно Лаже бяха отбелязани през първото полувреме, преди Милсон да намали в края на срещата.

Керем Актюроглу откри резултата на стадион "Райко Митич"

в Белград още в 9-ата минута. Полузащитникът шутира от движение от непосредствена близост на задна греда.

Преди почивката гостите удвоиха преднината си. Оркун Кьокджю се разписа от пряк свободен удар. В края на двубоя домакиинте успяха да се разпишат, като в 86-а минута Милсон съумя да отбележи попадение, което да върне надеждите на отбора му, но то не бе достатъчно за Цървена Звезда да спечели точки от този мач.

Сръбският шампион гостува на Интер в следващия кръг от груповата фаза на Шампионската лига, докато Бенфика приема Атлетико (Мадрид).