Първенецът на Германия Байер (Леверкузен) постигна убедителна победа с 4:0 като гост над Фейенорд на "Де Кайп" в мач от първия кръг на Шампионска лига. "Аспирините" изиграха много силно първо полувреме, през което убиха интригата в мача.

Съставът воден от Шаби Алонсо поведе още в 5-ата минута. Рамиз Зеруки допусна много груба грешка, подарявайки топката на Роберт Андрих, който му отне топката и веднага подаде на Флориан Вирц. Вирц стреля от дъгата на наказателното поле на Фейенорд и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Тимон Веленройтер.

Зеруки вкара гол в 9-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада, а ВАР потвърди решението на съдийската тройка.

Инбеом Хван отправи хубав удар в 29-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Лукас Храдецки.

Байер Леверкузен направи резултата 2:0 в 30-ата минута след попадение на Алехандро Грималдо. Виктор Бонифас направи страхотно отиграване към Жереми Фримпонг, който след това прокара топката между краката на Томас Беелен и тя стигна до Алехандро Грималдо, който отблизо не остави никакви шансове на Тимон Веленройтер.

Две минути по-късно Фейенорд можеше да върне интригата в мача. Игор Пайшао получи топката в наказателното поле на Леверкузен и отправи опасен удар, но Храдецки се намеси и спаси. След това топката стигна до Зеруки, който стреля, но много неточно в аут.

Байер Леверкузен вкара трети гол в 36-ата минута, а негов автор отново бе Флориан Вирц. Германският шампион организира бърза контраатака. Жереми Фримпонг напредна по десния фланг, след което с отлична визия намери Флориан Вирц в наказателното поле на Фейенорд, а той не прости на вратаря Тимон Веленройтер, пращайки топката във вратата му.

Байер Леверкузен вкара четвърти гол в 44-ата минута. Алехандро Грималдо центрира от фал в наказателното поле на Фейенорд, където Едмонд Тапсоба бе оставен непокрит и стреля с глава, Тимон Веленройтер допусна много груба грешка и си отбеляза нелеп автогол.

В 55-ата минута Игор Пайшао подаде към Куинтен Тимбер, който получи по-голямо пространство и веднага стреля, но Лукас Храдецки се намеси и спаси.

Фейенорд вкара гол в 73-ата минута чрез Уеда, но попадението не бе зачетено заради засада в самото начало на атаката на домакините.

Патрик Шик бе много близо до това да вкара в първата минута на добавеното време на мача. Той отправи много опасен удар, но Давид Ханцко успя да изчисти от голлинията.

За "аспирините" предстои домакинство  на Милан,на 1 октомври, докато Фейенорд гостува на Жирона ден по-късно.