Отборът на Ювентус спечели за рекорден 15-ти път Купата на Италия. Селекцията на Масимилиано Алегри "спаси" посредствената си кампания с втория по значимост трофей на Ботуша, побеждавайки с минималното 1:0 хита Аталанта. Битката за трофея се проведе на стадион "Олимпико" в Рим.

Торинци изиграха мача в типичния си стил, залагайки на здрава отбрана и контраатаки, като не позволиха на съперника си да отправи нито един точен удар, макар бергамаските да владееха повече топката и да не спираха да атакуват.

Героят на вечерта пък бе Душан Влахович. Сърбинът реализира единствения гол в мача още в 4-тата минута и така донесе победата на своя тим, който все пак ще завърши сезона с трофей във витрината си.

Още едно негово попадение бе отменено заради много тънка засада, а и двата тима треснаха и по една греда.

До единствения гол във финала се стигна, след като в 4-тата минута Андреа Камбиазо подаде перфектен пас на скорост за Душан Влахович, който се отскубна зад защитата и хладнокръвно реализира.

Изненада: Лука Модрич може да заиграе в Серия "А"