ФК ЦСКА 1948 победи като гост Локомотив (Пловдив) с 2:0 в сблъсък от 9-ия кръг на efbet Лига. По този начин столичният отбор заема шестата позиция с 12 точки, с колкото е и днешният им съперник.

Снимка 683111

Източник: startphoto.bg

Двете попадения за селекцията на Валентин Илиев вкараха Марио Илиевски (70"), а Бирсент Карагерен подпечата успеха с фантастичен гол в 77-ата минута.

Първият шанс в срещата бе за тима на гостите в 14-та минута. Възпитаниците на Валентин Илиев свариха неподготвена защитата на домакините, когато Теодор Иванов с дълъг пас подаде на нападателя Евгений Сердюк, който преодоля бранителя Тодор Павлов и стража Кристиан Томов, но ударът му премина встрани от вратата.

Снимка 683113

В 22-ата минута съставът от Бистрица пропусна най-чистото си положение за гол.  Намиращият се в страхотна форма Ради Кирилов овладя топката на левия фланг, след което елиминира двама бранители на Локомотив Пловдив, за да стреля по диагонал, ала ударът му се отби в страничната греда.

Въпреки равностойният старт на второто полувреме, в 54-ата минута "червените" създадоха опасност пред вратата на Кристиан Томов, тъй като Ради Кирилов с удар от далечна дистанция предизвика намеса на младия страж.

Снимка 683099

Четири минути по-късно бившият футболист на "смърфовете" Бирсент Карагерен се възползва от грешка на Ангел Лясков, а крилото моментално обстрелва вратата на Кристиян Томов, предизвиквайки вратарят да избива топката.

С оглед тоталната доминация, футболистите на ФК ЦСКА 1948 заслужено поведоха в резултата. В 70-ата минута при центриране от десния фланг в наказателното поле Марио Илиевски пое топката и напълно необезпокояван реализира за 1:0.

След десет минути зрителите на "стадион" Локомотив станаха свидетели на може би гола на сезона, отбелязан по удивителен начин от бившият ас на пловдивчани Бирсент Карагарен, чието изпълнение изненада Кристиан Томов.

Локомотив (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 0:2 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира в 17:00 часа