Аталанта победи Фиорентина с 3:2 в оспорван мач от четвъртия кръг на италианската Серия А. Всички попадения паднаха през първото полувреме.

В 15-ата минута Фиорентина поведе, след като Лукас Мартинес се разписа за 0:1.

В 21-ата минута домакините от Аталанта изравниха. Матео Ретеги затвърди формата си и възстанови паритета за 1:1

Следващото попадение падна в 32-ата минута и бе за Фиорентина. Отбеляза го Мойс Кийн. Няколко минути по-късно италианският стрелец удари и една от гредите зад Карнезеки.

В последните минути на първата част Давид де Хеа бе преодолян на два пъти от "нерадзурите". Първо Шарл де Кетеларе прониза испанския ветеран с глава за 2:2, а в добавеното време белгиецът се превърна в асистент. Той подаде на Луукман, който след солова акция донесе и преднината на Аталанта - 3:2.