Арсенал спечели първото за сезона дерби на Северен Лондон, след минимална победа над Тотнъм с 1:0 като гост в мач от четвъртия кръг във Висшата лига. Успехът за "артилеристите" донесе Габриел в 64-ата минута след центриране от страна на Букайо Сака.

Първото чисто положение в двубоя бе на сметката на Тотнъм. В 6-ата минута Деян Кулушевски стреля във вратата на Арсенал, но Давид Рая демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Арсенал обаче превключи на други обороти. В 18-ата минута след центриране в наказателното поле на Тотнъм, Кай Хаверц се извиси над всички и стреля с глава, но Гийемо Викарио се намеси великолепно.

В 19-ата минута футболистите на Арсенал имаха претенции за дузпа, но такъв не бе отсъден.

Срещата продължи по познатия начин от първото полувреме, като двата отбора си разменяха опасности.

Арсенал успя да нанесе решителен удар в 64-ата минута, когато Букайо Сака центрира от корнер, а пък Кристиан Ромеро изпусна Габриел. Той отправи удар с глава, като не остави никакви шансове на Викарио да отрази.

Папе Матар Сар отправи мощен удар в 73-ата минута, но Давид Рая внимаваше и съумя да се намеси.

В първата минута от добавеното време Деян Кулушевски отправи удар от средна дистанция, но прати топката над напречната греда.

До края на двубоя Тотнъм търсеше изравнително попадение, но Давид Рая и защитата пред него запазиха мрежата си "суха".

След този успех Арсенал има актив от 10 точки, като воденият от Микел Артета тим се изкачи временно на 2-ро място.

Тотнъм пък има само 4 точки и заема 13-о място във Висшата лига.

Лоша новина за Ливърпул и Ман Сити: Арсенал и Артета ще газят във Висшата лига до 2027 година