Ливърпул спечели с 4:0 гостуването си на стад "Велодром" и се класира във фазата на елиминациите в Шампионската лига. Мърсисайдци доминираха изцяло на терена, а опонентът им Марсилия не бе на нужното ниво и направи малко, за да докаже, че заслужава да продължи напред.

Гостите, на които бе необходима задължителна победа, получиха шанс да открият още в 3-ата минута, когато Стивън Джерард бе съборен в пеналта от Гаел Живе. Капитанът на Ливърпул застана зад топката и въпреки че Стив Манданда отрази удара му, Джерард успя да добави за 0:1.

В 11-ата минута обаче Фернандо Торес накара трибуните на "Велодром" да замлъкнат. Нападателят елегантно преодоля трима бранители на Марсилия и вкара за 2:0.

До края на полувремето Ливърпул можеше да отбележи и още голове, а Марсилия не се запомни с почти нищо.

В 21-ата минута гостите създадоха опасна атака, но завършващият удар на Каут с глава бе слаб.

Минута по-късно Марсилия организира добра атака, но Валбуена загуби равновесие и топката излезе в аут.

В 39-ата минута Стивън Джерард стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри от гредата на вратаря Манданда.

2 минути по-късно и Хари Кюел можеше да се разпише, но след центриране на Джерард в пеналта, австралиецът стреля високо.

Фернандо Торес също опита да вкара в следващата атака на тима си. Испанският нападател бе изведен в предни позиции и опита да прехвърли Манданда, но топката прелетя високо над вратата.

В началото на второто полувреме Ливърпул тотално уби надеждите на домакините. Дирк Каут се възползва от недобро изчистване в отбрана и последвало центриране към него в наказателното поле.

След това попадение темпото на игра видимо спадна, а домакините изглеждаха сломени, макар в техните редици вече да бяха Самир Насри и Джибрил Сисе.

Именно пред Сисе се откри най-добрата ситуация за французите в мача. След центриране отдясно нападателят обстрелва вратата на бившия си клуб, но нямаше късмет да отбележи.

Така се стигна до 89-ата минута, когато влезлият като резерва Райън Бабел бе изведен в предни позиции, надбяга бранител, елиминира вратаря Манданда и отбеляза за крайното 4:0.

Така Ливърпул се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига. Марсилия отива в турнира за Купата на УЕФА.