Ювентус е последният четвъртфиналист в тазгодишното издание на Шампионската лига. „Бианконерите" напомниха за своите най-добри години, мачкайки като гост Борусия (Дортмунд) с 3:0. Така с общ резултат 5:1 „Старата госпожа" се намърда сред осемте най-добри клубни отбора в Европа.

В основата на грандиозния успех насред „Сигнал Идуна Парк" бе Карлос Тевес. „Ел Апаче" успокои своите с ранен гол още в третата минута. След това спомогна за гола на Мората в 70-ата, а малко преди края, сам оформи и крайното 0:3, което зарадва близо 5000 тифози на „бианконерите".

Разочарованието е за домакините от Борусия,които така и не показаха нищо смислено и вече ще трябва да се фокусират изцяло върху оцеляването си в Бундеслигата.

Феновете на Борусия създадоха уникална хореография, която имаше за цел да надъха максимално техните любимци. Срещата обаче започна по кошмарен начин за вестфалци, които инкасираха попадение още в 3-ата минута.

Карлос Тевес за пореден път напомни, че се намира в страховита форма, след като препарира несигурния Вайденфелер с удар извън границата на наказателното поле. Попадението подлуди петте хиляди тифози на „бианконерите", които буквално подивяха в сектора за гости на „Сигнал Идуна Парк".

Инспириран от перфектното изпълнение на „Ел Апаче, Стефан Лихтщайнер опита да блесне с мощна тупалка от над 40 ярда, която обаче този път бе боксирана от Вайденфелер.

До края на почивката домакините от Борусия не направиха нищо по-запомнящо се в офанзивен план, ставайки жертва на добре построената отбрана на Ювентус. „Старата госпожа" пък бе изправена пред сериозен проблем в 26-ата минута, когато травма получи Пол Погба и бе принудително заменен от Андреа Брадзали.

Интригата в този двубой приключи 20 минути преди края, когато Алваро Мората покачи до 2:0. Брилянтна контраатака на Юве изведе Карлос Тевес сам срещу Вайденфелер. Аржентинецът не се полакоми и подаде на включилия се Мората, който на празна врата удвои преднината на „Старата госпожа".

Малко след това, Борусия (Дортмунд) имаше чудесен шанс да намали резултата чрез Адриан Рамос, но това само доведе до пълния крах на тима. В ответната контраатака, след прекрасен пас на Алберто Перейра към Карлос Тевес, последният с мощен удар направи резултата класически 3:0.

Borusia Dortmund 0:3 Juventus Highlights 18/03... by liveg0als

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД)-ЮВЕНТУС 0:3

0:1 Тевес (3'), 0:2 Мората (70'), 0:3 Тевес (79')

СТАДИОН: „Сигнал Идуна Парк"

СЪДИЯ: Милорад Мажич (Сърбия), с помощници: Милован Ристич и Далибор Джурджевич

ДОРТМУНД: Вайденфелер, Сократис, Суботич, Хумелс, Шмелцер, Бендер, Гюндоган, Ройс, Кампъл, Мхитарян, Обамеянг (резерви: Лангерак, Кел, Блажчиковски, Имобиле,  Рамос, Кирх, Кагава)

ЮВЕНТУС: Буфон, Киелини, Бонучи, Лихтщайнер, Евра, Погба, Маркизио, Видал, Перейра, Мората, Тевес  (резерви: Сторари, Огбона, Брадзали, Пепе, Падоин, Йоренте, Матри)