Барселона спечели дербито с Манчестър Сити в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига.

Каталунците победиха „гражданите" с 2:0 на „Етихад", осигурявайки си комфортен аванс за реванша. Срещата бе доста оспорвана и изиграна с голяма доза предпазливост от двата отбора.

Интересен факт от днешната среща е, че това бе първо участие на Манчестър Сити на осминафинали на Шампионската лига.

Двубоят започна с натиск на Барселона. „Гражданите" трудно достигаха до топката, но успяха да се съвземат от първоначалния шок към 15-ата минута. В 19-ата минута напук на случващото се на терена Сити можеше да поведе. Силва изведе Негредо в наказателното поле, той преодоля Валдес, но стреля от почти нулев ъгъл, топката се придвижи успоредно на голлинията и бе овладяна от играч на гостите.

В 25-ата минута Силва центрира от фаул, Валдес излезе неразчетено, а Компани засече топката след което се получи голямо разбъркване в пеналта и в крайна сметка стражът улови на голлинията.Първият удар по очертанията на вратата на Сити падна чак в 30-ата минута. Негов автор беше Шави, който стреля извън наказателното поле, а Харт улови.

В 53-ата минута Мартин Демикелис фаулира откъсващият се  Лионел Меси. Главният съдия мигновено го изгони с червен картон и отсъди дузпа, въпреки че нарушението започна извън наказателното поле, но Меси падна вътре. Зад бялата точка застана аржентинеца, който остави безпомощен Харт за 0:1.

В 68-ата минута Дани Алвеш получи топката в наказателното поле и напълно непокрит стреля в страни от вратата. В 77-ата минута Сити имаше добър шанс за изравняване след като Давид Силва овладя подаване в наказателното поле, мигновено стреля, но със слаб шут и Валдес спаси.

В края на мача домакините оказаха натиск. Въпреки това в 90-ата минута каталунците вкараха втори гол. Дани Алвеш беше изведен сам срещу Джо Харт и въпреки, че бе под ъгъл промуши топката във вратата.

Манчестър Сити - Барселона  0:2

0:1 Лионел Меси - 54'

0:2 Дани Алвеш - 90'

Сити: Харт, Демикелис, Компани, Сабалета, Клиши, Туре, Фернандиньо, Коларов (Лескът - 57'), Навас (Насри - 57'), Силва, Негредо (Джеко - 74')

Барса: Валдес, Пике, Масчерано, Алба, Алвеш, Бускетс, Шави, Фабрегас (Роберто - 86'), Иниеста, Меси, Алексис Санчес (Неймар - 74')