90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 8756
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Славия 2:0 в мач от efbet Лига

Безобразен Левски оцеля срещу Славия в най-старото столично дерби

Двата тима изиграха страхотен мач

90+4′

ГОЛ! 2:0! МАРИН ПЕТКОВ! Изглеждаше, че голът във вратата на Левски се пече, но такъв падна в тази на славистите. В последните секунди "сините" спретнаха бърза контраатака, при която Ел Джемили проби по лявото крило и центрира към Марин Петков, който нанесе смъртоносен удар от точката на дузпата и подпечата успеха за своя отбор.

90+3′

Пламен Андреев!!! Дълбоко в добавеното време Славия пропусна още една добра възможност. Ертан Томбак стреля от воле, но Пламен Андреев спаси.

85′

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! Пет минути преди края на редовното време Славия пропусна нова възможност. Велко Йеленкович получи топката на празна врата, но стреля над гредата от около 2-3 метра.

78′

ТАСЕВ! В 78-ата минута Славия пропусна нови две възможности. Първо Пламен Андреев спаси опасен удар на Тони Тасев от пряк свободен удар, а малко след това изстрел на Мартин Сораков мина покрай гредата.

75′

Дъгоочакваното завръщане на Билал Бари е факт. Той замени Рикардиньо. Асими Фадига пък влезе на мястото на Евертон Бала.

Снимка 659223

Източник: startphoto.bg

67′

В 67-ата минута славистите все пак "отключиха" вратата на Левски, но се оказа, че Минчев се е намирал в положение на засада.

57′

Карлос Охене е заменен от Асен Чандъров. А Хоакин Фернандес замени безобразния в този мач Кристиан Димитров.

56′

В 56-ата минута Кристиан Димитров за пореден път не се намеси добре и изчисти топката в краката на Емил Стоев. Футболистът на "белите" стреля по земя, но кълбото профуча покрай дясната греда на вратата, пазена от Пламен Андреев.

Снимка 659218

51′

Жълт картон за Емил Стоев.

47′

Високото темпо в мача продължи и в началните минути на втората част. Три минути след подновяването на играта Славия на два пъти можеше да изравни резултата. Първо Ертан Томбак стреля неточно от малък ъгъл, а малко след това и изстрел на Владимир Николов мина покрай дясната греда.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЧИВКА!

44′

ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ! НЕ - НЯМА ДУЗПА! ЗАСАДА!

В края на първото полувреме станахме свидетели на доста дискусионна ситуация. Радослав Гидженов отсъди дузпа за нарушение на Керчев срещу Рикардиньо в наказателното поле, но след дълъг преглед на положението със системата ВАР, съдията беше извикан да прегледа ситуацията за засада на Рикардиньо малко по-рано при изграждането на атаката. Повторенията показаха, че бразилецът се намира в нередовна позиция, но Гидженов отиде със страничния съдия да прегледат ситуацията и да преценят дали Рикардиньо е влияел на играта в този момент. След кратка консултация и двамата стигнаха до извода, че №9 в състава на "сините" е имал влияние върху събитията на терена и дузпата беше отменена.

38′

ГООЛ! 1:0!! Рикардиньо! Страхотният футбол, който наблюдавахме до този момент се увенча с гол в 38-ата минута. Рикардиньо получи топката от Мислович малко пред наказателното поле и стреля веднага, матирайки Вуцов за 1:0.

33′

Жълт картон за Рикардиньо.

31′

ВЛАДИМИР НИКОЛОВ! Четвърт час преди почивката Владимир Николов се пребори с играч в синьо в центъра, напредна с топката, финтира Ван дер Каап и стреля мощно, но над напречната греда.

Снимка 659216

23′

В 23-ата минута от Левски имаха претенции за дузпа за нарушение на Емил Мартинов срещу Марин Петков, но повторенията убедиха всички, че за наказателен удар не може и дума да става.

21′

КЕРЧЕВ! Славистите достигнаха до най-доброто си положение в средата на първата част, когато Керчев получи пас в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но кълбото профуча покрай гредата.

Снимка 659212

17′

ЕЛ ДЖЕМИЛИ! В 17-ата минута Левски отново пропусна добра възможност. Ел Джемили напредна с топката и излезе очи в очи с Вуцов, но отново вратарят излезе победител.

16′
Снимка 659208

15′

МИСЛОВИЧ! Домакините имаха отличен шанс да открият резултата след само четвърт час игра. Мислович се възползва от грешка в защитата на "белите", вклини се между защитниците и от точката на дузпата стреля точно, но Вуцов отново се намеси решително.

Снимка 659213

7′
Снимка 659207

4′

Емил Мартинов влезе в пререкание със съдията, а Гидженов не се посвени да му вдигне първия жълт картон в мача.

3′

СТРАХОТНИ СПАСЯВАНИЯ НА ВУЦОВ! Още в 3-тата минута Левски достигна до изстрел към вратата на "белите". Ел Джемили и Галчев изпълниха заучено пряк свободен удар, а Папи стреля в очертанията на вратата, но Вуцов изби в корнер. След ъгловия удар и Евертон Бала стреля опасно, но Вуцов отново се намеси блестящо.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Радослав Гидженов даде първия съдийски сигнал на най-старото столично дерби.