Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:

ГОООЛ ЗА КРУМОВГРАД! Играчите в зелен екип се подготвяха да отпразнуват 13-та поредна титла в България, ала Антон Недялков отложи купона, тъй като си отбелязва нелеп автогол

Снимка 662961

74′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Усилията на възпитаниците на Георги Дерменджиев да осъществят обрат в срещата се увенчаха с успех. Фланговият футболист Рик Джонатан намери сънародника си Руан Круз, с чието докосване матира стража Янко Георгиев.

62′

Шанс за Крумовград! Ветеранът в състава на новака Момчил Цветанов отправи удар от сериозна дистанция, предизвиквайки намеса на Серджио Падт.

56′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Оливие Вердон от Лудогорец бележи от бялата точка!

54′

ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Защитникът на Крумовград Лукас Саната не прецени действията си, фаулирайки нахлуващия в наказателното поле Рик Джонатан. Арбитърът Валентин Железов видя отлично съприкосновението и моментално отсъди дузпа в полза на "орлите".

49′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Втората част стартира по мечтан начин за разградчани! Опорният полузащитник Педро Нареси необезпокояван получи топката в центъра, за да подаде на Рик Джонатан, който с прехвърлящ изстрел намали изоставането на Лудогорец.

46′

Диего Рапосо е заменен от Октай Юсеин.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+7′

ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Сон си изкара жълт картон.

44′

Жълт картон за Момчил Цветанов.

35′

Владеене на топката: Лудогорец: 61%, Крумовград: 39%

26′

ГОООЛ ЗА КРУМОВГРАД! Шокът за домакините продължава! Гостите организираха поредната си добра атака, когато Диего Рапосо изведе Серкан Юсеин на стрелкова позиция, чийто елегантен удар разпъна мрежата на Серджио Падт. Първоначално попадението бе отменено, ала след обстоен преглед на ВАР, реферът Валентин Железов зачете гола на Крумовград.

13′

ГОООЛ ЗА КРУМОВГРАД! АЛЕКСАНДЪР КОЛЕВ! Противно на логиката гостите поведоха в резултата. Серкан Юсеин проби по фланга и намери намери непокрития Александър Колев в наказателно поле на Лудогорец, а нападателят не остави шансове на Падт и с хубаво изпълние даде аванс на новака в елита.

12′

Далечен шут на Текпетей, но Янко Георгиев улови сигурно.

9′

Удар на Рик Джонатан от дистанция, Янко Георгиев спасява.

3′

Домакините имаха претенции за дузпа, след като Текпетей се измъкна по десния фланг на атаката и центрира в наказателното поле. Топката се отби в тялото на Клайдер Машедо и излезе в ъглов удар. Ганаецът веднага вдигна ръка и поиска да бъде отсъдено нарушение на играча на Крумовград, но главния съдия правилно прецени, че в тази ситуация няма основание да покаже бялата точка.

1′

90. Спас Делев

Лудогорец приема Крумовград в двубой от първия кръг на първа група в плейофната фаза на efbet Лига. Срещата в Разград стартира в 17:45 часа, а главен съдия ще бъде Валентин Железов.

Определено настроението е приповдигнато в редиците на домакините, които при победа днес ще спечелят 13-ата си поредна титла в efbet Лига. Разградчани са на върха в класирането със 75 точки и с оставащите четири мача до края са им нужни само три пункта, за да бъдат недостижими на върха. Освен това те са в серия от 13 поредни победи efbet Лига. Освен това преди няколко дни "орлите" се наложиха с 4:0 над Хебър за Купата и почти сигурно си гарантираха място на финала за турнира. Така Лудогорец влиза с високо вдигната глава в днешната среща.

Британска медия определи Лудогорец като най-мразения клуб в Европа (ВИДЕО)

Британската медия HITC посвети документален филм на "орлите"

Крумовград от своя страна може да бъде горд от дебютния си сезон в елита. Момчетата на Станислав Генчев попаднаха сред най-добрите шест отбора, въпреки че са новаци в efbet Лига. "Сините" напрактика нямат за какво да се борят до края на кампанията, тъй като към момента са с 44 точки на шестото място. Въпреки това те показаха, че могат да бъдат препъникамък за много отбори. Крумовград е във впечатляваща серия от 12 поредни мача без загуба и се намират в много добра форма в първенството.

По-рано през сезона Лудогорец и Крумовград вече играха два пъти помежду си. В първия мач от първия кръг "сините" се наложиха с 3:1 у дома. В Разград обаче "орлите" победиха с 1:0.

Лудогорец призова феновете си да напълнят "Хювефарма Арена" за мача с Крумовград