Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 като гост в мач от първия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха много качествен мач на "Лаута" навръх 95-ия рожден ден на "смърфовете".

Елвис Ману откри резултата в 44-ата минута. В 67-ата минута Димитър Илиев изравни, но с попадения на Кирил Десподов (76) и Бърнард Текпетей (90+4) разградчани си тръгнаха с трите точки.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 1:3, попадение на Текпетей

Срещата е от 21.00 часа

Двата отбора създадоха още куп положения за гол, а и гредите спряха удари на Алекс Сантана и Артур Крачун.

Двубоят започна с атаки и към двете врати. Гостите можеше да открият резултата още в 4-ата минута. Тогава Мавис Чибота се справи с противников защитник и се озова сам срещу Илко Пиргов. Конгоанецът обаче си поведе дълго топката, вратарят излезе и не позволи да бъде преодолян.

Снимка 540437

Минута по-късно Димитър Илиев намери Парвиз Умарбаев отдясно. Таджикистанецът навлезе навътре в наказателното поле и отправи удар от дузпата, който Серджио Падт отрази.

В 10-ата минут гредата спаси "смърфовете". Алекс Сантана отправи топовен удар от около 25 метра, който срещна горната греда. В 25-ата минута Стефан Баджи намери Елвис Ману в наказателното поле. Нидерландецът се справи Артур Крачун и стреля от малък ъгъл, но вратарят на домакините се справи.

Снимка 540439

Десет минути по-късно индивидуален рейд на Бърнард Текпетей завърши с удар над вратата. В 38-ата минута Олексей Биков опита да изненада Падт от далечна дистанция, но стреля над вратата.

Минута по-късно Ману пропусна отличен шанс да открие резултата. Лудогорец изгради страхотна атака. Чибота проби отдясно и намери Текпетей. Ганаецът свали за нидерландеца, който от 5-6 метра стреля над вратата.

Снимка 540436

В 41-ата минута Локомотив също бе близо до попадение. Митко Илиев с перфетно центриране отдясно качи топката на главата на Георги Минчев, който стреля опасно покрай вратата.

В 44-ата минута разградчани поведоха. Сисиньо изведе Текпетей отдясно. Ганаецът напредна и с остър пас намери връхлитащия Ману, който този път нямаше как да сбърка. Попадението бе прегледано от ВАР за засада, но такава нямаше. В продължението на първата част Пиргов отрази удар на Текпетей от около 15 метра.

Снимка 540438

Втората част започна с добра възможност за "черно-белите". Топката попадна в Конър Руан пред наказателното поле. Англичанинът отправи коварен удар в долния десен ъгъл, който Падт изби в корнер.

В 58-ата минута след центриране от корнер топката попадна в Лукас Салинас. Бразилецът отправи удар, който бе блокиран с крак от Жозе Са, след което топката срещна ръката му. Кълбото се върна в Салинас, който отправи нов удар, но след рикошет в Сисиньо се стигна до нов ъглов удар.

Снимка 540441

В 65-ата минута Лудогорец получи право да изпълни пряк свободен удар от около 20 метра. Чибота застана зад топката, но стреля над вратата.

Две минути по-късно Локомотив изравни. Сисиньо сбърка и подари топката на Митко Илиев. Нападателят напредна и с брилянтен удар от границата на наказателното поле в горния десен ъгъл не остави шансове на вратаря на гостите - 1:1.

Локомотив (Пловдив) стана на 95 години

Подготвя се специална изненада с колекционерска стойност за феновете на "черно-белите"

След попадението "орлите" взеха инициативата и се настаниха в половината на домакините. Дамбраускас пусна в игра Кирил Десподов и Пиерос Сотириу, което веднага даде резултат. В 75-ата минута Текпетей центрира в наказателното поле, където кипърският нападател се измъкна от Гомис и стреля с глава, но покрай вратата.

Две минути след това Лудогорец си върна преднината. Вандерсон проби на скорост през центъра и изведе Десподов отляво. Крилото прибра топката и с техничен удар вкара за 1:2.

В 82-ата минута гредата спаси шампионите. Крачун се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар, но топката срещна дясната странична греда. В продължението на мача Минчев не успя да засече центриране на Илиев. Топката стина до Руан, който от аутлинията чукна покрай вратаря. Кълбото влизаше във вратата, но Терзиев успя да изчисти пред голлинията.

Снимка 540442

В четвъртата минута от даденото продължение Лудогорец сложи точка на спора. Сотириу успя да се пребори във въздуха с Крачун и напредна с топката. Кипърецът навлезе в наказателното поле и пусна към Текпетей, който мушна кълбото между краката на Пиргов за крайното 1:3.