Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 127

КРАЙ НА МАЧА!

89′

Жълт картон за Текпетей.

86′

ТЕТАХ! Малко преди края Арда като по чудо не намали изоставането си. Ел Мами Тетах се пребори със защитник на Лудогорец на левия фланг и подаде към Станислав Иванов, който дебнеше на точката на дузпата, но изстрелът му мина на сантиметри от дясната греда.

67′

В 67-ата минута домакините организираха бърза контраатака, след която се стигна до подаване към Сон в наказателното поле, който нанесе удар от малък ъгъл, но Господинов спаси. Секунди по-късно и Рик Джонатан стреля опасно, но след рикошет топката излезе в корнер.

Снимка 661257

Източник: startphoto.bg

52′

ПРОМЯНА НА РЕШЕНИЕТО! ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ХРИСТО МИТЕВ! Никола Попов беше извикан от ВАР да преразгледа ситуацията, тъй като Текпетей излизаше сам срещу вратаря. Реферът отмени жълтия картон и изгони Митев.

49′

Христо Митев извърши нарушение срещу Текпетей на границата на наказателното поле и Никола Попов го предупреди официално.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

42′

2:0! Пьотровски! Преднината на домакините беше удвоена в 42-рата минута. Текпетей изпълни тъч в близост до наказателното поле и намери Якуб Пьотровски. Капитанът на "орлите" пое добре и нанесе мощен удар от малък ъгъл, с който принуди Господинов да извади топката за втори път от мрежата си.

30′

Гол! 1:0! Дуа! В 30-ата минута на мача резултатът беше открит. Руан Круз получи топката между централната линия и дъгата в полето на Арда и разсече защитата с пас вдясно към Рик Джонатан. Бразилецът центрира остро, а Квадво Дуа засече с летящ плонж и прати топката в мрежата. Голът събуди диктора на стадиона и позаспалите 100-тина фена на "Хювефарма Арена".

29′

ТЕКПЕТЕЙ! Четвърт час преди почивката Лудогорец беше много близо до откриване на резултата. Руан Круз подаде към Текпетей, а ганаецът стреля силно в далечния ъгъл, но топката премина много близо до гредата.

14′

ВТОРА ГРЕДА ОТ АРДА! В 14-та минута гостите пропиляха златен шанс. Лъчезар Котев пусна страхотен пас към Станислав Иванов в наказателното поле, а ударът на Стаси се отби от дясната греда. Топката все пак се върна в Боби Цонев, който от 2 метра не успя да я прати в опразнената врата.

3′

ГРЕДА ЗА АРДА! Само минутка след това гостите удариха греда. Борислав Цонев получи топката от Офор на ъгъла на наказателното поле и отправи коварен изстрел, който Серджио Падт само изгледа, но кълбото се удари в напречната греда.

2′

Още във втората минута домакините сътвориха първата си възможност пред вратата на Арда. Руан Круз и Квадво Дуа комбинираха добре в наказателното поле, а последният нанесе удар, но той беше спасен от Анатолий Господинов.

1′

90 Спас Делев 70 Николай Жеков

Лудогорец се изправя срещу Арда в домакински мач на "Хювефарма Арена". Срещата от 29-ия кръг в efbet Лига започва в 20:00 часа.

"Орлите" натрупаха 11 поредни победи, като последната загуба беше през миналата година в двубой със Славия. Футболистите на Георги Дерменджиев се възползват от всяка грешка на Черно море и ЦСКА и уверено гледат към поредна шампионска титла.

Арда няма да зъдържи мавританец

След изтичането на наема

Отборът от Кърджали от своя страна смени треньора Александър Тунчев в началото на полусезона. На негово място пристигна Николай Киров, но и под негово ръководство се редуват загуби, равенства и победи. Все пак в състава има повод за добро настоение, след като в последния мач се стигна до победа с 2:1 над Славия.

В класирането Лудогорец е лидер с 69 точки и при успех може да се откъсне на 11 пред втория Черно море. Арда пък заема престижната четвърта позиция с 45 пункта.