Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители:
90′

Победа за Локо!

84′

Илия Димитров, който влезе на терена като резерва се измъкна от защитата на гостите и вкара за 2:0!

83′

Слаб изстрел на Бароан.

74′

Опасен изстрел на играч на гостите.

65′

Нова намеса на Ханкич.

62′

Ханкич се отчете със спасяване.

60′

Пропуск на Карлос.

50′

Отлична атака на Локо и Димитър Митков се разписа на празна врата! Гол за домакините!

48′

Опасна атака на Локомотив.

47′

Брахими стреля силно, но неточно.

46′

Старт на втората част.

45′

Не много динамично първо полувреме.

44′

Ботев натиска с 10 човека.

40′

Мохамед Брахими прати кълбото в мрежата на Локомотив, голът обаче не беше зачетен поради засада.

27′

Джеймс Ето'о получи директен червен картон за груб фал.

22′

Дилан Мартенс стреля опасно, но не сполучи.

20′

Игра в центъра на терена. Без чисти голови положения в първите 20 минути.

Снимка 582605

Източник: startphoto.bg

10′

Спокойно темпо в първите 10 минути на мача.

7′

Няколко удара за Локо в самото начало на спора, но без по-сериозна опасност.

1′

18. Християн Чипев 9. Мартин Секулич

В ранния мач от efbet Лига днес (18:30 часа) Локомотив (София) приема на свой терен Ботев (Пд). Двата тима се намират в деликатна ситуация от началото на кампанията. До този момент нито един от тях не е постигал победа. Една идея по-добре е положението при домакините, които са 14-ти с два пункта, "канарите" пък са последни с три поредни загуби и 0 точки.

Рой Херман: Трансферът в Ботев (Пд) е крачка напред в моята кариера

"Дан Битон и Дени Групер ми казаха само добри думи за българския шампионат"

Столичните "железничари" все пак могат да имат известна нотка на задоволство от старта си, след като взеха по точка от ЦСКА и гостуването си на Берое. В първия кръг обаче тимът регистрира домакинско поражение от Черно море. Така възпитаниците на Станислав Генчев ще пробват да вземат първи успех срещу "канарчетата".

Пловдивчани от своя страна са в сериозна криза, която коства поста на досегашния старши- треньор Азрудин Валентич. Ботев стартира с три загуби и то от тимове, които нямат амбиции за челните места - Хебър, Ботев (Враца) и Арда. Също така "канарчетата" отпаднаха от Европа след равенство и загуба от АПОЕЛ (Никозия). В днешния мач отборът ще бъде воден от наставника на втория отбор Артур Ованесян, а през идната седмица трябва да има яснота кой ще застане начело на тима.

Финансови разминавания бавят трансфера на Анисе в Локо (София)

Ще се стигне ли до сделка?

През миналия сезон двата тима се срещнаха два пъти, като Ботев записа победа с 2:0 с голове на Емануел Току и Джеймс Ето"о, а един мач завърши с нулево равенство.

Главен съдия на срещата е Станимир Тренчев, с помощници Георги Тодоров и Драгомир Милев. С ВАР ще се занимават Никола Попов и Станислав Станев. Делегат на БФС е Пламен Николов, а работата на реферите ще следи Радан Мирянов.

Стадион "Локомотив" вече има осветление

Така за първи път на това съоръжение в София, където играят "железничарите", ще могат да се провеждат мачове в тъмната част на денонощието