Отборите на Локомотив (София) и Черно море завършиха 0:0 в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига, изигран на стадиона в квартал "Надежда".

Така варненци записаха 12-и пореден мач без загуба, но могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от София и да оглавят класирането, тъй като имаха превъзходство в големи периоди от мача.

Локомотив (София) - Черно море 0:0, развоят минута по минута

Срещата в квартал "Надежда" стартира в 17:45ч. и ще бъде ръководен от Владимир Вълков.

Локомотив също имаше своите шансове да постигне сензационен успех през втората част, но равенството се запази.

Черно море събра 28 точки и остана на второ място в класирането. Локомотив пък прекъсна серията си от две поредни загуби и вече има 10 точки, които му дават 12-о място във временното класиране.

Черно море бе по-активният отбор в атака, но "моряците" бяха много неточни в завършващия удар. На старта на мача Живко Атанасов не уцели вратата, а след това и Алекс Фернандес не сполучи с шут в наказателното поле.

В края на първото полувреме Атанас Илиев подаде на Мазир Сула и той се откъсна в близост до вратата, но и неговият удар не попадна в рамката.

Илиев, водещ реализатор на efbet Лига, пък направи най-големия пропуск след около час игра, когато получи висока топка на около пет метра от вратата, но бе неточен с глава.

Локо създаде първото си положение в 69-ата минута, когато Карлос Франса центрира и Иван Дюлгеров не успя да улови топката, а тя се запъти към свободния Красимир Станоев. Виктор Попов обаче се протегна и я изби, спасявайки сигурен гол във вратата на Черно море.

Домакините имаха още едно положение в добавеното време, но Дюлгеров отрази удар на Станоев от около 25 метра. Така мачът завърши наравно 0:0.