Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха 0:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet лига. По този начин "смърфовете" остават на четвъртата позиция с 38 точки, докато старозагорци са 19-ти с 21 пункта. Най-запомнящият се момент в мача определено беше изгонването на Йосип Томашевич през първото полувреме.

Домакините показаха, че ще искат в хода на мача да установят траен натиск над своя съперник. Възпитаниците на Александър Томаш организираха опасна атака още в началото на мача, която завърши с опасен удар на Ерик Сорга, париран от стража Иван Караджов. Евентуално попадение нямаше да бъде зачетено, заради отсъдена засада.

Снимка 610163

Източник: startphoto.bg

Изключително груба грешка на Серкан Юсеин можеше да донесе гол на "смърфовете"в 18-та минута. Полузащитникът се засуети, когато получи топката, а Пиер Зебли го притисна, след което остана сам срещу Иван Караджов и стреля, но вратарят на гостите се отличи с добра намеса.

Отборът в черно-бяло продължи с набезите си към вратата на старозагорци и в 28-та минута пропил огромна възможност. Нападателят Ерик Сорга получи фантастично подаване в наказателното поле, чийто изстрел се оказа неточен.

Снимка 610164

Централният бранител на Локомотив (Пловдив) Йосип Томашевич oстави съотборниците си с човек по-малко в края на първото полувреме. Защитникът влезе грубо в краката на противников играч и първоначално реферът Станимир Тренчев вдигна жълт картон. Съдията обаче бе сигнализиран от арбитрите на системата ВАР и лично отиде да прегледа ситуацията, където бързо промени решението си, отстранявайки хърватина от игра.

Когато играта се поднови, тимът от Стара Загора опита да се възползва от численото си превъзходство, след като Локомотив остана с човек по-малко. Гостите изпълниха ъглов удар, топката достигна до Макс Челич, който умело преодоля Хоркаш. Радостта му бързо спихна, тъй като играч на Берое преди това е докоснал кълбото с ръка и голът не бе признат.

Снимка 610154

Пловдивчани можеха да слисат опонента си в 81-та минута, въпреки че бяха с редуциран състав. Десният краен бранител Матеус Да Силва надбяга цялата отбрана на Берое, устреми се напред и отправи мощен снаряд, принуждавайки Иван Караджов да прави спасяване. До края на срещата не се случи нищо по-интересно.

Локомотив (Пловдив) - Берое 0:0 (Развой на срещата по минути)