Най-добрият български тенисист Григор Димитров бе принуден да се откаже след само осем гейма игра в мача си от 1/8-финалната фаза на Уимбълдън срещу Даниил Медведев.  Българинът получи контузия при резултат 3:3  в първия сет. Веднага след края на седмия гейм той поиска медицински таймаут, а след това опита да продължи, но при резултат 5:3 гейма за руснака реши да не рискува и сложи край на своето участие в мача и турнира.

Иначе, двубоят започна отлично за българина, който взе на бърза ръка първите три гейма в мача. Последва обаче серия от четири поредни за руснака, който проби на два пъти Гришо и обърна до 4:3, като заради подхлъзване на Димитров в шестия гейм хасковлията имаше проблеми с коляното и изпитваше болка.

При този резултат първата ракета на България ползва медицински таймаут и се насочи към съблекалните, за да получи помощ от физиотерапевт.

След петминутната пауза Даниил Медведев направи преднината си 5:3 след успешен сервис гейм на 0, а още след първата точка на осмия гейм Григор бе принуден да се откаже заради физическото си състояние.

Това бе 11-и двубой в съперничеството между Димитров и Медведев, като до момента българинът има три победи.

Руснакът ще срещне световния №1 Яник Синер от Италия в четвъртфиналите на "Уимбълдън".

Григор Димитров -  Даниил Медведев 3:5, българинът се отказа заради контузия

Григор Димитров - Даниил Медведев 3:5, българинът се отказа заради контузия