Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2453

КРАЙ НА МАЧА!

„Кръводарителите“ от Левски с домакинска загуба и от Славия (ВИДЕО + СНИМКИ)

Юноша на „сините“ вгорчи повторния дебют на дядо Люпко

89′

ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ!!0:1!!!БАЛДЖИЙСКИ!!Улисани в търсене на победния гол, "сините" проспаха една перфектна контраатака на гостите, която реши и столичното дерби. Мартин Станкев напредна с топка в крака, след което елегантно преодоля Лукин. Последва пас по конец към Балджийски, който този път не сгреши и с плътен шут не остави никакви шансове на Йоргачевич!

88′

Удар на Джъстин Менголо, който профуча на сантиметри от горната греда на Кирев.

85′

Бабатунде Адениджи влиза в игра

84′

Удар на Бурабия, но отново на мястото си е Марио Кирев

81′

Сердер Сердеров е последната смяна за Славия

77′

По едно неточно изпълнение от преки свободни удари на Балджийски (Славия) и Христов (Левски).

72′

Страхотен спринт на Менголо, който завърши с центриране за Бедоя. Марио Кирев пресече и улови с известна доза трудности.

70′

Джъстин Менголо се появява в игра за Левски

68′

Секунди, след като се появи в игра в 68-ата минута, Ивайло Димитров можеше да отбележи за Славия. Нападателят обаче оправда прякора си и се оказа "на косъм" от гола. Йоргачевич отново реагира акуратно и спаси неговия диагонален шут.

65′

Втора смяна в състава на Славия

64′

ЙОРГАЧЕВИЧ! Въпреки, че Левски атакуваше, по-чистите голови положения бяха за състава на Славия. Така се случи и в 64-ата минута. Мехди Бурабия се увлече с индивидуална игра в центъра и логично загуби топката. Бързата контраатака на гостите приключи с тежък изстрел на Балджийски, който с мъка бе спасен от Йоргачевич. Сърбинът бе непробиваем и секунда по-късно, след като отрази и добавката на Емил Стоев.

63′

Изстрел от пряк свободен удар на Мигел Бедоя, който бе спасен с вещина от Марио Кирев

59′

Мехди Бурабия се появява в игра за сметка на Джереми Де Ноойер.

55′

Първа смяна в лагера на Славия. В игра се появява Мартин Станкев.

52′

Впоследствие се оказа, че попадението на Левски не е отменено заради фаул на Христов, а за непозволена игра срещу стража на Славия-Марио Кирев.

48′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Силният натиск на левскарите все пак даде резултат в 48-ата минута, когато Венци Христов реализира в мрежата на съперника. Реферът Георги Кабаков обаче странно защо отмени попадението, тъй като беше видял нарушение на национала срещу "бял" защитник.

47′

Второто полувреме можеше да започне по отличен начин за домакините. Последна преграда пред "синия" гол обаче се оказа вратарят Марио Кирев. Юношата на Славия сътвори двойно спасяване, след като се справи с удар с глава на Цонев и изстрел в близкия му ъгъл на Прохазка.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Карнер така изчисти една висока топка, че без малко можеше да си вкара автогол.

35′

Владимир Гаджев гледа изявите на бившия си тим.

34′

Цветомир Панов опита да изненада Йоргачевич с изстрел от малък ъгъл. Топката обаче срещна външната страна на "синята" мрежа.

31′

Добра възможност за Левски след корнер. Лукин свали с глава към колегата си в отбрана Карнер, който обаче прати топката над горната греда.

29′

БАЛДЖИЙСКИ! Половин час след началото на срещата, Славия, отново чрез добра индивидуална проява на свой играч, се добра до квалитетно голово положение. Борислав Балджийски сътвори индивидуален пробив с топка в крака, след което отправи тежък удар, спасен акробатично от Йоргачевич.

26′

Венци Христов опита техничен удар в далечния горен ъгъл на Славия, но без успех. Нападателят си навлече гнева на своите съотборници.

20′
Левскарите „поздравиха“ Стоичков за юбилея

Любопитен момент на „Герена“

15′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Славия отговори подобаващо на "сините" атаки и след четвърт час имаше отличен шанс да поведе в резултата. Отбраната на Левски демонстрира липсата на какъвто и да е синхрон и остави младока Кръстев сам срещу Йоргачевич. Нападателят обаче нямаше късмет, тъй като изстрелът му по земя срещна страничната греда.

14′

ХРИСТОВ! Отборът на Левски стигна до най-чистото си голово положение в 14-ата минута. Венцислав Христов бе изведен сам срещу Марио Кирев. Бившият страж на Ювентус обаче демонстрира висока класа и спаси своите от сигурно попадение.

4′

Въпреки първоначалните информации, Люпко Петрович е на резервната скамейка на Левски. Сърбинът ще бъде в ролята на консултант в оставащите два мача от сезона. Като официален треньор ще бъде записан Елин Топузаков. Домакините можеха рано, рано да се поздравят с попадение, ако мерникът на Георги Костадинов бе малко по точен. В 3-ата минута, българският национал получи подаване от Нар на границата на накзателното поле, ала ударът му профуча на сантиметри от дясната греда на Марио Кирев.

3′

Припомняме, че Сектор "Б" на "Герена" е затворен заради сблъсъците между агитката на Левски и Пирин през изминалия кръг.

2′

"Сините" за първи път ще играят с официалните си екипи за сезон 2016/17. На лика на фланелките е изобразен пилотът-герой Димитър Списаревски.

Снимка 234932

Източник: личен архив

Снимка 234933

1′

17. Бабатунде Адениджи 14. Ивайло Димитров

Отборите на Левски и Славия се изправят един срещу друг в предпоследния кръг от „А“ група. През този сезон най-старото столично дерби завърши с две „сини“ победи и едно равенство в кв. „Овча купел“. Битката днес ще бъде белязана от повторния дебют на Люпко Петрович като треньор на Левски. Сърбинът подписа договор за една година и в оставащите две срещи от кампанията, ще даде шанс за изява на някои футболисти, за които е доста спорно дали ще продължат кариерата си на „Герена“. Левскарите вече водят и своеобразна лятна подготовка, която трябва да ги държи в игрова форма преди първите кръгове в Лига Европа.

Днес Левски ще получи и сребърните си медали за спечеленото второ място в първенството. Сържан Лукин успя да се възстанови на време и днес ще си партнира в центъра на отбраната с единствения друг здрав бранител – Максимилиан Карнер. По фланговете ще оперират Роман Прохазка и Веселин Минев. Припомняме, че адашите Александрови са наказани, а пък младокът Деян Иванов е контузен. Така единствената алтернатива в дефанзивен план остава юношата Галин Ташев.

Георги Костадинов и Джереми Де Ноойер ще бъдат двойката опорни халфове, докато по крилата ще видим Радослав Цонев и Франсис Нар. Зад нападателя Венци Христов ще действа Мигел Бедоя.

Славия постепенно загуби устрема си от началото на сезона и в момента „белите“ са на път да загубят четвъртото си място, което евентуално ще ги изведе и до участие в европейските клубни турнири. Поради този факт, селекцията на Александър Тарханов ще трябва да търси пълен успех на „Герена“. Най-старият столичен клуб все още ближе рани след позорната загуба от Лудогорец  с 0:5. Впечатление в гостуващия тим прави рокадата на вратарския пост, където ще видим Марио Кирев. В центъра на отбраната пък ще се подвизава доскоро лекуващият контузия – Никита Сергеев. Нападението на Славия ще бъде изградено изцяло от тийнейджъри: по крилата ще бъдат Емил Стоев и Георги Йомов, докато в ролята на таран ще влезе Калоян Кръстев.

Главен съдия на столичното дерби ще бъде Георги Кабаков, с помощници Мартин Маргаритов и Мартин Венев. Събитията зад двете врати ще наблюдават Ангел Баялцалиев и Стоян Денев. Работата на съдиите ще бъде зорко следена от Валери Цветков.