Миньор и Славия си вкараха седем гола в първия мач от ¼ финалите за Купата. В Перник, „белите" победиха с 5:2, а мачът завърши с 19 футболисти, след като главният съдия Ивайло Стоянов изгони трима.

Гостите от София останаха с девет души, след като Георги Петков и Виктор Генев бяха изгонени с директни червени картони.

При изгонването на вратаря, старши треньорът Вили Вуцов беше извършил и трите си смени, заради което се наложи дебютантът в този мач Миро Антонов да застане под рамките на вратата. Нападателят обаче допусна два гола.

Срещата започна по-добре за Славия. В 12-ата минута Петър Димитров даде тон за головата фиеста. Халфът вкара от далечен фаул. Осем минути по-късно отново той удвои след центриране на Здравко Лазаров.

В 34-ата минута Попара центрира към Желев, който направи резултата класически. Така приключи и първата част.

През втората част паднаха още четири гола. В 48-ата минута Ливраменто отбеляза сам срещу вратаря. Десет минути по-късно Славия получи доста тежък удар след като Георги Петков бе изгонен с директен червен картон. Вратарят сбърка един пас, топката попадна в Хикмет, който се опита да го прехвърли и вратарят игра с ръка извън наказателното поле, заради което бе изгонен от съдията Ивайло Стоянов.

Старши треньорът на тима Вили Вуцов обаче вече направил и трите си смени и заради това се наложи дебютантът Миро Антонов се наложи да сложи вратарските ръкавици.

В 51-ата минута неговите съотборници вкараха обаче още един гол. Здравко Лазаров направи самостоятелен рейд, излезе сам срещу Банков и стреля за 5:0.

В 67-ата минута Миро Антонов за първи беше сериозно заплашен и получи попадение. Окечукво комбинира с Петър Петров, който навлезе в наказателното поле абсолютно сам и с лекота технично вкара на Антонов, който не можа да помръдна. Три минути по-късно нападателят отново не се справи добре с новото си амплоа.

Павлов центрира от фаул, Ялъмов засече топката от въздуха и я вкара покрай Антонов за 2:5.

В 77-ата минута се стигна и до втори червен картон в мача. Този път той беше за Миньор. Хаджиев бе санкциониран с втори жълт картон заради нарушение срещу Петър Димитров. В добавеното време на срещата, главният съдия Ивайло Стоянов показа още един червен картон след като Виктор Генев свали на земята Петър Петров, който излизаше сам срещу вратаря.