Втора победа в контролните срещи през паузата в шампионата постигна Локомотив (Пд). След победа над Спартак (Пд) с 2:1, "смърфовете" удариха с 4:3 и другия тим от Пловдивска област в Източна "Б" група - ПФК Брестник 1948.

На стадион "Беркут" Локо (Пд) дръпна с два гола още до 10-ата минута. Раймонди откри след пас на Том и грешка на бранителя Игнат Дишлиев. Уругваецът удвои с диагонален изстрел, изведен в пеналта от Христо Златински.

Домакините вкараха първото си попадение чрез Дишлиев в 30-ата, когато засече с глава центриране "черно-белия" възпитаник Веско Марчев. Три минути по-късно Златински реализира дузпа за нарушение срещу котдивоареца Саканоко. Африканският нападател пък бе точен за 4:1 в край на полувремето, когато Том и Габор Ерош навързаха защитниците на треньора Иван Маринов - Масларя.

През втората част голове вкара само Брестник, въпреки че елитният тим имаше повече възможности. В 82-ата и 86-ата минути местната легенда Александър Стойчев се възползва от две грешки на отбраната и вратаря Тодор Тодоров за крайното 3:4 между Брестник и Локо (Пд).

Двубоят в Брестник отново изгледа бъдещият треньор на Локо (Пд) Едуард Ераносян. По непотвърдена информация, спецът извел "смърфовете" до първа и единствената шампионска титла ще се завърне на "Лаута" на 1 ноември. Наказанието му от УЕФА за допинг скандал в Кипър изтича на 20 октомври. Президентът на Локо (Пд) Коко Динев изгледа първото полувреме на мача, след което отпраши по бизнес дела.