90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители:
90′

Двубоят на стадион "Христо Ботев" във Враца завърши. Лудогорец победи с разгромното 5:0 местния Ботев. Врачани останаха с човек по-малко след четвърт час игра при резултат 1:0, след което станаха лесни жертви за разградчани.

79′

Мартин Кавдански е заменен от Едуардо Кунде от тактически съображения.

79′

Браян Переа е заменен от Красимир Тодоров от тактически съображения.

74′

Пети гол за Лудогорец. Клод Гонсалвеш намери с далечно подаване Кирил Десподов, който на скорост овладя топката, нахлу в наказателното поле и с техничен удар прехвърли вратаря Красимир Костов.

72′

Кайо Видал е заменен от Рик Джонатан от тактически съображения.

66′

Руан Секо е заменен от Кирил Десподов от тактически съображения.

64′

Фон Витри прави резултата още по-убедителен след удар от наказателното поле и асистенция на Иван Йорданов.

62′

Грешка в отбраната на Ботев Враца доведе до трети гол във вратата на Красимир Костов. Влезлият като резерва Педро Нереси се разписа.

56′

Даниел Генов е заменен от Мирослав Маринов от тактически съображения.

55′

Спас Георгиев е заменен от Жан-Пиер Да Силва от тактически съображения.

48′

Сон удвои резултата с дебютния си гол за Лудогорец.  Испанецът направи индивидуална акция по лявото крило, навлезе в наказателното поле, финтира Луис Фелипе, нагласи топката на десния си крак и с прецизен удар в далечния ъгъл увеличи преднината на своя тим.

46′

Доминик Янков е заменен по тактически съображения от Клод Гонсалвеш.

45′

Вторите 45 минути стартираха. Лудогорец няма право на грешка срещу 10 от Враца.

45′

Първите 45 минути завършиха. Лудогорец стигна до ранен гол, а домакините останаха с човек по-малко и утежниха съдбата си.

36′

Браян Мендоса получава жълт картон.

28′

Лудогорец беше близо до втори гол. Иван Йорданов стреля от дистанция, но топката срещна десния страничен стълб, след което се озова в краката на Руан Секо. Бразилецът я насочи във вратата, но беше в засада и попадението не беше зачетено.

Снимка 628853

Източник: startphoto.bg

16′

Диого Барбоса напусна терена с червен картон. Той влезе остро в краката на Кайо Видал. Първоначално бе показан жълт картон, но след преглед от ВАР в крайна сметка играчът на Враца бе изгонен.

Снимка 628854

8′

Руан Секо открива резултата с първото си попадение с екипа на Лудогорец след асистенция на Кайо Видал.

2′

Двубоят под Околчица стартира. "Орлите" са по-активни в началото.

1′

Здравейте с проследяването на живо на мача между Ботев и Лудогорец във Враца. Двата отбора са записали по една победа от началото на сезона, но тимът на Ивайло Петев е с мач по-малко заради участието си в евротурнирите.

88. Иван Нешков 88. Тодор Неделев

Ботев (Враца) приема Лудогорец в ранния съботен двубой от програмата на efbet Лига. Срещата под Околчица стартира в 19:00.

Двата отбора са записали по една победа от началото на сезона, но тимът на Ивайло Петев е с мач по-малко заради участието си в евротурнирите. За момента обаче "орлите" ще трябва да се задоволят с Лига Европа, тъй като през седмицата отпаднаха по драматичен начин от Шампионска лига. Разградчани бяха елиминирани от Олимпия (Любляна) с общ резултат 3:2, а в 102-ата минута на реванша в Словения Кирил Десподов пропусна дузпа, с което надеждите на Лудогорец за пробив в групите на най-престижния европейски клубен турнир угаснаха за поредна година.

Дани Моралес: Проблемът е липсата на търпение в нашия отбор

"Всички отбори имат проблем, когато играят с човек повече"

Шампионите стартираха новата кампания с шокираща загуба от Крумовград (1:3), след което обаче разбиха Етър с 5:0.

Ботев (Враца) пък надделя над Славия, но отстъпи на пловдивското и столичното Локо. Футболистите на Даниел Моралес ще искат да се реваншират за тежкото поражение от "смърфовете" с 0:4 в понеделник.

Наставникът на врачани няма проблеми с контузени или наказани играчи, така че ще заложи на оптимален състав в търсене на точка или три днес.

Ивайло Петев пък няма да може да разчита на новата си перла Квадво Дуа, който е контузен. Друг нападател - Руан Секо, обаче е картотекиран и ще запише първи минути с екипа на Лудогорец. Своя дебют за "орлите" се очаква да направи и привлеченият от Левски Ноа Сонко Сундберг.

Главен съдия на срещата е Георги Гинчев, с помощници Илиян Капарашев и Мартин Мачев. С ВАР ще се занимават Волен Чинков и Стоян Арсов. Делегат на БФС е Деница Крумова, а работата на реферите зорко ще следи Георги Игнатов.