Пирин записа първи успех за 2024-а, след като успя да победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от 22-ия кръг на efbet лига. За гостите от Пирин се разписа Данило Полонский, който вкара дебютен гол за "орлетата". Това беше и първи гол в кариерата му. Малко преди края на първата част Пирин остана с човек по-малко, след като Аймен Суда получи втори жълт картон. Въпреки това тимът от Благоевград издържа и записа победата.

В 18-ата минута Пирин Благоевград създаде първото много чисто положение в първото полувреме. Иван Тасев подаде към Данило Полонский в наказателното поле, който отправи топката към вратата, но ударът му мина встрани от нея. В същата минута Аймен Суда получи и първия си жълт картон, след като извърши грубо нарушение срещу съперник.

Снимка 654754

Източник: startphoto.bg

Само десет минути по-късно Пирин продължи да притиска съперника си, след като Асен Дончев центрира отдясно, а Комано засече с глава. Вратарят на Ботев (Враца) Рубио със страхотна намеса предотврати попадението. Едва минута по-късно обаче Данило Полонский вкара първи гол за Пирин и първи в кариерата си. Така резултатът беше открит за 1:0.

В 41-ата минута Пирин остана с човек по-малко, след като Аймен Суда получи втори жълт картон, което означаваше, че трябва да излезе от игра! Той вкара лакът на Марко Мажуга в средата на терена и го фаулира.

Ботев (Враца) - Пирин, 1:2 (Развой на срещата по минути)

Сблъсъкът на стадион "Христо Ботев" започва в 15:00 часа.

Във втората част на мача изглеждаше, че Ботев (Враца) започва да доминира над съперника си. В 52-ата минута Ботев стигна до най-добрата си ситуация до момента! Стефан Велев шутира от дъгата на наказателното поле, но Максим Ковальов изби. Топката стигна до Браян Переа, който остана сам срещу вратаря. Нападателят обаче вместо да вкара изравнителен гол, отправи топката право в стража на Пирин.

Снимка 654752

В 68-ата минута Комано удвои резултата за "орлетата"! Арно Лузайадио получи отдясно, след което се справи отлично с Едуардо Кунде по фланга. Той пък от своя страна беше достътачно внимателен и прати пас по земя към нахлуващия Юго Комано, който с директен шут преодоля прекрасно Федерико Рубио и по този начин удвои аванса на "орлетата".

Отборът на Ботев (Враца) продължи да натиска съперника си, което даде резултат. В 88-ата минута Ласана Н'диайе получи топката на границата на наказателното поле и с чудесен изстрел прониза вратата на Ковальов.

До края на срещата обаче врачани нямаха възможност да изравнят резултата.