Ботев (Пловдив) записа втора победа, откакто се премести на реновирания стадион "Христо Ботев". "Жълто-черните" се наложиха категорично с 4:1 над Берое в среща от 12-ия кръг на efbet лига.

С хеттрик се отличи безспорно най-добрият играч в мача Антоан Бароан. Четвъртият гол пък бе дело на Ивелин Попов. За Берое с почетно попадение се отчете Джани Политино.

По този начин пловдивчани остават на 11-то място с 12 точки, докато "заралии" заемат осмата позиция с 14 пункта.

Снимка 636014

Източник: startphoto.bg

Двубоят запонча с лек натиск на домакините, но в 18-ата минута гостите от Стара Загора пропуснаха първото добро положение. Джорди Мерлин центрира към непокрития Вини Трибуле, който от близка дистанция стреля покрай вратата.

Домакините също създадоха опасна ситуация. В 22-ата минута При центриране от ъглов удар на Константинос Балоянис топката достигна до Фаустас Степонавичус, чийто изстрел с глава изобщо не затрудни Хуан Лунгарсо.

Снимка 636013

Преломният момент през първата част настъпи в 33-ата минута, когато Божидар Пенчев постъпи безрасъдно, след като извърши нарушение в собственото си наказателно поле срещу Антоан Бароан. Главният съдия Ивелин Занев посочи бялата точка, а асистентите на ВАР потвърдиха решението му, преглеждайки обстойно съприкосновението.

С изпълнението се нагърби именно фаулираният нападател, реализирайки за 1:0.

В края на полувремето старозагорци можеха да възстановят паритета. Сантиаго Годой с топовен изстрел удари левия страничен стълб на вратата, пазена от Даниел Кайзер.

Снимка 636015

Второто полувреме стартира по най-добрия начин за "канарчетата". Асът на състава Антоан Бароан овладя топката малко преди границата на наказателното поле, за да отправи фамозен изстрел, направил безпомощен Хуан Лунгарсо.

В 63-ата минута стражът на "заралии" беше изгонен. Хуан Лунграсо не предвиди действията си, когато напусна наказателното си поле, тъй като се опита да спре Антоан Бароан, ала аржентинецът изби кълбото с ръце, което подпечата отстраняването му от игра.

Снимка 636022

Мъките за състава от Стара Загора продължиха, тъй като за втори път опонента им получи дузпа. Реда Рабей стреля от пряк свободен удар, Енцо Хойос докосна топката с ръка, съдията имаше отличен поглед и без миг колебание посочи дузпата. Антоан Барон отново пое отговорност и така оформи своя хеттрик.

Гостите все пак съумяха да разпечатат вратата на Даниел Кайзер. В 86-ата минута Джани Политино записа името си сред голмайсторите чрез изключително прецизен удар. Секунди по-късно обаче Ботев (Пловдив) увеличи аванса си. Атакуващият халф Ивелин Попов осъществи впечатляващ рейд, като с лекота успя да отбележи.

Ботев (Пловдив) - Берое 4:1 (Развой на срещата по минути)

Ботев (Пловдив) и Берое ще премерят сили днес от 20:00 часа