Аматьорските ни национали победиха с 1:0 Франция в драматичен двубой от европейското първенство. Мачът завърши с грозни сцени, които бяха наблюдавани от близо 4000 зрители на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

През първото полувреме играта беше равностойна. Повечето положения бяха пред вратата на французите, но Пламен Стоянов - на 2 пъти, Емануил Борисов и Асен Вълчев пропуснаха изгодни голови положения и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме французите опитаха да упражнят натиск, но герой на мача стана вратарят на българите Ивайло Маринов, който на два пъти успя да избие опасни топки и по този начин да запази мрежата си суха. Дори веднъж с глава изби топката в тъч. Стражът, както и капитанът и голмайстор на "трикольорите" Борис Галчев могат да бъдат обявени като героите на мача, тъй като са с основна заслуга за успеха.

Ценното попадение за възпитаниците на Ангел Станков реализира Борис Галчев в 81-ата минута. Нападателят стреля силно към вратата на французите от пряк свободен удар и след рикошет топката се озова в мрежата на противника.

След попадението обстановката на терена доста се нажежи, като последваха грозни сцени. Капитанът на Франция Пиер-Ив Мари получи директен червен картон след като удари грубо наш играч.

Последва прекъсване на срещата за около 5 минути. Играчите на двата отбора непрекъснато се фаулираха, като съдията от Австрия Шьоргенхофер вдигна 6 жълти картона за българите и 7 за французите.

В другата среща от нашата група Босна и Херцеговина победи с 2:0 Северна Ирландия. След вторите срещи от група "А" България и Босна са на върха с по 4 точки, Северна Ирландия има в актива си 3, а Франция остава на дъното без спечелена точка.

В последната среща от нашата група в неделя Ангел Станков и момчетата му ще гонят на всяка цена победата над Северна Ирландия, тъй като само завършилият на първо място се класира на финал, където ще спори за трофея с първенеца от група 2.

Съставът на България: Ивайло Маринов, Петър Петров, Боян Стоянов, Костадин Стоянов, Йордан Хърков, Александър Георгиев, Борис Галчев, Асен Вълчев, Емануил Борисов, Пламен Стоянов, Николай Бояджиев (Методи Илиев, Иван Петков, Димо Димов)

Ангел Станков: Момчетата си повярваха и това даде резултат