90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:
90′

Ботев (Враца) спечели първа историческа точка в Кърджали и се отдалечи от опасната зона на изпадащите. Врачани са 11-и с 25 точки, докато Арда е на 8-ата позиция с 40.

89′

Даниел Моралес предприема смяна.

78′

Радослав Цонев от дузпа изравнява на "Арена Арда" навръх 28-ия си рожден ден. Абубакар Тунгара падна в наказателното поле на Ботев след съприкосновение с Диего Фераресо, а главният съдия посочи бялата точка. Гостите изявиха сериозни претенции за отсъждането на Красен Георгиев, но все пак то остана непроменено.

71′

Ласана Н'диайе бе близо до изравняване на резултата, но изстрелът му премина встрани от левия страничен стълб.

60′

Клери Сербер стреля от движение от границата на наказателното поле, но не затрудни стража на Арда.

58′

Врачани разпечатаха вратата на Арда чрез Даниел Генов. Момчил Цветанов центрира към наказателното поле, а там Генов засече топката и я изпрати неспасяемо зад Анатолий Господинов.

46′

Иван Тилев е с разтежение и отстъпва мястото си.

45′

Стартира втората част.

45′

Двата тима се оттеглят при 0:0.

44′

Арда стигна до ъглов удар в последните секунди на мача, като това беше най-решителното усилие на домакините да стигнат до гол, но нищо не последва след удара на Илия Юруков.

40′

Пред врачани се откри най-добрата възможност да открият резултата, но реакцията на Господинов предотврати попадение на Мендоса, който стреля от близка дистанция.

30′

Статистиката е безмилостна. Врачани са отправили 3 удара към вратата на домакините, от които един в очертанията на вратата до този момент.

18′

Врачани са по-опасният отбор на терена и създават опасности пред вратата на Господинов, но без особен успех.

4′

УАУ! Антонио Георгиев стреля от далечно разстояние, но стражът на домакините Анатолий Господинов внимаваше и улови топката.

2′

Нищо интересно в началните минути на срещата.

1′

Срещата на арената в Кърджали стартира. Теренът е отличен, а времето провокира за добър футбол.

81. Атанас Зехиров 37. Том Рапнуи Зарандона

Арда посреща Ботев (Враца) в Кърджали в мач от 28-я кръг на efbet Лига. Двубоят е с начален час 17:30.

Арда спря пропадането си от негативни резултати, след като постигна минимална победа с 1:0 в гостуването си на Хебър в Пазарджик. За тима от Кърджали срещата ще пропусне Преслав Боруков поради наказание.

Ботев (Враца) без основен футболист срещу Арда

Вижте групата

Алекс Петков е все по-близо до своето завръщане след контузията, която лекува. Ако Арда загуби срещата, това ще е трето поражение подред пред домашна публика, като това ще е първата подобна статистика за тима в историята му.

Ботев (Враца) няма победа в българския елит вече близо два месеца. Наставникът на тима Даниел Моралес сподели, че неговият отбор повтаря едни и същи грешки, като вече трябвало да има корекции.

Опитен играч на Арда е със счупен нос

Ще се оперира

Врачани има само един успех срещу Арда в осемте мача между тези два отбора. Петко Ганев продължава да лекува контузия и ще пропусне срещата с Арда.

Главен съдия на срещата е Красен Георгиев, с помощници Илиян Капарашев и Мирослав Симеонов. На ВАР ще бъдат Георги Гинчев и Мартин Мачев, а делегат на БФС ще бъде Райчо Райчев. Съдийски наблюдател е Димитър Костов.

Ботев (Пловдив) - Левски, 0:1, (Развой на срещата по минути)