Мъжкият баскетболен тим на ЦСКА записа 12-та поредна победа в държавното първенство, като остава без загуба от началото на сезона.

Пред около 800 зрители в зала "Триадица" ЦСКА победи със 105:93 точки (35:32, 22:22, 28:18, 20:20) като гост Левски.

"Сините", за които това е втора загуба от ЦСКА този сезон, започнаха отлично мача, като до почивката не позволиха на "червените" да натрупат разлика, а отлична игра демонстрира капитана Стефан Георгиев.

Баскетболистите на ЦСКА стигнаха до победата с отлична игра най-вече в третата четвърт, като в средата на частта натрупаха разлика от 11 точки.

Отлично включване за ЦСКА направи американецът Тревор Харви, който реализира 17 точки за успеха на "червените".

Най-резултатен за победителите бе Брадли Трейна с 19 точки, Димитър Мираковски и Йордан Бозов добавиха по 17 точки.

За Левски Станислав Славейков реализира 22 точки, капитанът Стефан Георгиев 17, като до почивката вкара 15 от тях. Златин Георгиев се отчете с 14 точки.

"Доволен съм от играта, която показахме. Началото бе трудно, като имахме проблеми в защита. Решихме мача в третата четвърт, като за 5 - 6 минути натрупахме разлика, която успяхме да поддържаме до края. Харви показа, че започва да се сработва с момчетата", заяви треньорът на ЦСКА Крешимир Башич.

"Получи се равностоен мач, като особено до почивката играта вървеше кош за кош. Нашата цел е да завършим без загуба в първенството", заяви баскетболистът Брадли Трейна.

Съставите на двата отбора

ЛЕВСКИ: Роб Престън 12 т., Юлиян Радионов 5 т., Станислав Славейков 22 т., Стефан Георгиев 17 т., Николай Върбанов 8 т. (Ростислав Диков 5 т., Веселин Веселинов 10 т., Златин Георгиев 14 т)

ЦСКА: Димитър Мираковски 17 т., Тревор Харви 17 т., Адриан Пледжър 14 т., Брадли Трейна 19 т., Димитър Ангелов 12 т. (Грег Даниелсън 4 т., Исраел Шенфелд 2 т, Йордан Бозов 17 т., Тони Дечев 3 т.)