Най-добрият български тенисист българин Григор Димитров се изправя срещу 69-ия в света Нуно Боржеш в среща о третия кръг на  Australian Open.

Двубоят се очаква да започне около 08:40 часа сутринта. Той е четвърти в програмата на корт "Киа арена", а там са още мачовете Слоун Стивънс - Ана Калинская, Джасмин Паолини - Анна Блинкова и Оливия Гадецки/Марк Полманс - Хао-Чинг Чан/Сантиаго Гонсалес.

В първите си два мача в Мелбърн Григор елиминира последователно Мартон Фучович и Танаси Кокинакис в четири сета. Българинът излиза като фаворит срещу Боржеш, който малко изненадващо стигна до тази фаза на турнира след победи над Максимилиан Мартерер и Алехандро Давидович Фокина.

Димитров е в серия от седем поредни победи от началото на 2024 година, като стана шампион в Бризбън, а сега има шанс да подобри класирането спрямо миналогодишното си представяне в Мелбърн. Тогава той отпадна в трети кръг от Новак Джокович.

Боржеш няма досега победа над противник от топ 20, но пък вече записа личен рекорд по отношение на класиране за трети кръг на "Шлем". Той изобщо не беше и записвал поредни победи в един турнир от АТР тура, така че определено се наслаждава на най-силната седмица в кариерата си.

Това ще бъде първи официалeн мач между двамата, като победителят ще срещне на 1/8-финалите спечелилият срещата между световния №3 Даниил Медведев (Русия) и поставеният под номер 27 в схемата канадец Феликс Оже-Алиасим.

Ясна е следващата жертва на Григор Димитров на Australian Open

Ето срещу кого ще се изправи Гришо в третия кръг

преди 3 месеца в 12:13 ч.

6:7, Гейм, сет, мач Боржеш!

Гришо взе първата точка в тайбрека, но загуби следващите четири и се оказа изоставащ с два минипробива. Българинът не само успя да ги върне, но и стигна до сетбол на свой сервис при 6:5. За съжаление той не взе и точка повече до края на срещата. Боржеш спечели следващите три разигравания и се класира за 1/8-финалите на Australian Open=

преди 3 месеца в 12:00 ч.

6:6

Никакъв проблем за Боржеш, който спечели сервис гейма си на 0. Тайбрек ще реши изхода на четвъртия сет.

преди 3 месеца в 11:58 ч.

6:5

Димитров направи това, което трябваше да стори предишния път, когато застана на сервис линията. Взе подаването си без затруднения и си осигури минимум тайбрек.

преди 3 месеца в 11:54 ч.

5:5

Португалецът спечели трети пореден гейм и изравни резултата в четвъртия сет - 5:5.

преди 3 месеца в 11:51 ч.

5:4, Боржеш върна пробива в последния възможен момент!

Димитров загуби подавнето си в изключително неподходящ момент - точно, когато сервираше за изравняване на резултата в сетовете.

преди 3 месеца в 11:47 ч.

5:3

Боржеш намалява изоставането си в четвъртия на 3:5, след почивката Григор ще сервира за вкарването на мача в решителна пета част.

преди 3 месеца в 11:45 ч.

5:2

Световният №13 загуби само точка в поредния си сервис гейм и е все по-близо до изравняване на резултата в сетовете.

преди 3 месеца в 11:41 ч.

4:2

Хасковлията стигна до равенство при сервис на Боржеш, но в крайна сметка ибериецът не допусне още веднъж да загуби подаването си.

преди 3 месеца в 11:35 ч.

4:1

Още веднъж Григор не срещна затруднения при свой сервис и вече води с 4:1.

преди 3 месеца в 11:34 ч.

3:1

Боржеш спря негативната си серия, като спечели първи гейм в четвъртия сет.

преди 3 месеца в 11:28 ч.

3:0

Българинът бързо затвърди пробива, след като взе подаването си на 15.

преди 3 месеца в 11:25 ч.

2:0, пробив за Григор!

Най-после! Димитров спечели маратонски гейм, в който пропусна три възможности да вземе подавенето на съперника си, но в крайна сметка реализира четвъртата и направи първия си пробив в мача!

Снимка 649953

Безкомпромисен Боржеш не трепна, когато сервираше за третия сет и вече има аванс в резултата!

Последно обновление в 11:12 ч. на 20.01

преди 3 месеца в 11:05 ч.

2:5

Експресен сервис гейм, спечелен на 0 за Григор.

преди 3 месеца в 11:04 ч.

1:5

Без никакви усложнения португалецът стигна до аванс от 5:1 и се приближи още повече до спечелването на сета.

Последно обновление в 11:04 ч. на 20.01

преди 3 месеца в 11:02 ч.

1:4

Първи спечелен гейм от Димитров във третата част.

преди 3 месеца в 10:59 ч.

0:4

Боржеш затвърди и втория пробив, след като спечели сервис гейма си на 0.

преди 3 месеца в 10:58 ч.

0:3 Гришо отново губи подаването си!

Положението за Григор в третия сет става критично. Българинът допусна втори пореден пробив и вече изостава с 0:3.

Последно обновление в 11:02 ч. на 20.01

преди 3 месеца в 10:51 ч.

0:2

Боржеш без особени затруднения затвърди пробива.

0:1, португалецът прави пробив!

Лошо начало на третия сет за Гришо! Той изостана с 0:40 на свое подаване и въпреки, че спечели следващите две точки, португалецът спечели следващото разиграване и стигна до ранен пробив.

преди 3 месеца в 10:43 ч.

4:6 СЕТ ЗА Боржеш!

Снимка 649951

Португалецът този път бе убедителен на свой сервис и затвори сета с гейм на 15.

Последно обновление в 10:45 ч. на 20.01

преди 3 месеца в 10:40 ч.

4:5

Изпуснатите шансове в предишния гейм не се отразиха по никакъв начин на българина, който набързо намали на 4:5. Боржеш ще сервира за втория сет след почивката.

преди 3 месеца в 10:38 ч.

3:5

Григор пропусна цели четири възможности за връщане на пробива и в крайна сметка португалецът измъкна подаването си.

преди 3 месеца в 10:30 ч.

3:4

Димитров спря серията от три поредни гейма за своя съперник, като взе подаването си със загуба на само една точка.

преди 3 месеца в 10:26 ч.

2:4

Португалецът затвърди пробива с гейм спечелен на 30.

преди 3 месеца в 10:22 ч.

2:3, португалецът прави пробив!

Първи пробив от началото на мача! Боржеш стигна до 30:40 и успя да спечели следващата точка, като по този начин излиза напред в резултата във втория сет.

преди 3 месеца в 10:19 ч.

2:2

Португалецът водеше с 40:15, но Гришо стигна до точка за пробив, която не успя да реализира. Отново равенство в геймовете.

преди 3 месеца в 10:10 ч.

2:1

За разлика от своя съперник, хасковлията нямаше проблеми при своето подаване и след гейм на 0, отново има аванс във втория сет.

преди 3 месеца в 10:07 ч.

1:1

За първи път от началото на мача се стигна до точки за пробив. Българинът имаше аванс от 15:40 при сервис на Боржеш, но световният №69 спечели четири разигравения и задържа подаването си.

Последно обновление в 10:41 ч. на 20.01

преди 3 месеца в 10:05 ч.

1:0

Успешно начало за Гришо и във втората част, след като взе подаването си на 15.

преди 3 месеца в 10:00 ч.

6:7, СЕТ ЗА ДИМИТРОВ!

Снимка 649950

Григор Димитров спечели тайбрека на първия сет със 7:3 точки. Българинът изоставаше с 2:3, но повиши нивото на играта си и не даде и точка повечена своя опонент до края на дългия гейм.

Последно обновление в 10:03 ч. на 20.01

преди 3 месеца в 09:50 ч.

6:6

Логичното се случи, тайбрек ще реши изхода на първия сет, след като така и не се стигна до точка за пробив.

преди 3 месеца в 09:47 ч.

6:5

За първи път в мача се стигна до равенство при сервис на Боржеш, но португалецът се измъкна от затруднението и Димитров ще се сервира, за да вкара сета в тайбрек.

преди 3 месеца в 09:43 ч.

5:5

Българинът се озава в деликатна ситуация при 15:30, но стигна до успех в следващите три разигравания и пак не се стигна до точка за пробив за някой от двамата тенисисти.

преди 3 месеца в 09:38 ч.

5:4

За първи път от началото на мача Нуно взе подаването си на 0 и след почивката Гришо ще сервира за оставане в сета.

преди 3 месеца в 09:37 ч.

4:4

Първи малко по-труден гейм за Димитров. Стигна се до 30:30, но хасковлията пласира два мощни сервиса и за четвърти път изравнява резултата в първия сет.

преди 3 месеца в 09:31 ч.

4:3

Боржеш поведе с 40:0, допусна двойна грещка, но последва мощен начален удар, който българинът не успя да отрази.

преди 3 месеца в 09:27 ч.

3:3

Първият сервис работи отлично към момента за Гришо, който взе подаването си на 15.

Последно обновление в 09:28 ч. на 20.01

преди 3 месеца в 09:24 ч.

3:2

Ибериецът задържа подавенето си, като този път загуби само една точка.

Последно обновление в 09:25 ч. на 20.01

преди 3 месеца в 09:21 ч.

2:2

Гришо отново бе убедителен на свой сервис, като завърши гейма с впечатляващ печеливш удар от форхенд.

преди 3 месеца в 09:16 ч.

2:1

Димитров стигна до 30:30 след красив бекхенд уинър по правата, но Боржеш спечели следващите две точки и отново излиза напред в резултата в първия сет на двубоя.

преди 3 месеца в 09:13 ч.

1:1

Григор вкара няколко мощни първи сервиса и безпроблемно изравни резултата в геймовете.

преди 3 месеца в 09:10 ч.