Левски тотално разпиля Славия в най-старото столично дерби. Селекцията на Гонзо и Ясен Петров спечели с категоричното 3:0 мача на стадион "Георги Аспарухов". Два гола за успеха на "сините" заби Христо Йовов, а още един добави Владимир Гаджев.

Срещата започна ударно за Левски. Още в 6-ата минута Даниел Младенов стреля силно, а Емил Петров направи сериозна грешка, като изпусна топката в краката на Христо Йовов. Бижутера бързо пусна към Дембеле, чиито шут към празната врата бе блокиран.

Две минути по-късно Йовов изведе Дембеле, но неговият шут бе париран от Емил Петров.

В 30-ата минута пред Левски се откри пореден добър шанс. Йовов центрира прекрасно към Огнянов, който с воле намери добре топката, но тя мина встрани от вратата на Емил Петров.

След тази ситуация "сините" създадоха още няколко добри възможности за гол, които бяха пропуснати от Дембеле и Мариян Огнянов.

Славия отговори чрез добри ситуации пред Радослав Димитров и Николай Божов, които обаче ги пропуснаха с лека ръка.

Така се стигна до 40-ата минута, когато една от най-красивите атаки в мача дотук бе завършена с гол. Ситуацията започна от Гара Дембеле, премина през Тасевски, който изведе Йовов очи в очи с Емил Петров. Бижутера изигра много хладнокръвно ситуацията, финтирайки вратаря и после на празна врата нямаше проблем да вкара за 1:0

През втората част нищо на терена не се промени. Славия пробваше да атакува, но без да създава нещо кой знае колко опасно. Левски пък бе отборът, който като цяло контролираше събитията на терена.

Така в 65-ата минута "сините" на практика сложиха точка на спора. Йовов подаде към Минев, който майсторски изведе Владимир Гаджев. Халфът финтира Емил Петров и вкара за 2:0.

След този гол темпото на игра падна, като до края Левски успя да вкара още едно попадение чрез игралия прекрасно Христо Йовов. Сашо Александров изведе прекрасно Бижутера, а Йово прибра топката и финтира играч на "белите", след което вкара второто си попадение в срещата - 3:0.

По този начин Левски напълно закономерно и заслужено спечели с класическото 3:0 двубоя си срещу Славия.