Литекс победи лесно Любимец в мач от 19-ия кръг на „А" група. „Оранжевите" победиха „дините" с 4:1 като гост.

Срещата премина под тоталната доминация на възпитаниците на Златомир Загорчич, които вкараха бързи два гола, пререшавайки бързо развоя на срещата.

Новината около лагера на Литекс беше отсъствието на капитана Николай Бодуров. Защитникът мистериозно не започна сред титулярите и не фигурираше сред резервите. От щаба на „оранжевите" обясниха, че са дали почивка на Бодуров до края на година, тъй като е изиграл прекалено много мачове. Твърде вероятно е обаче капитанът да е наказан от клуба заради нарушение на дисциплината след дербито с Левски миналата седмица. В негово отсъствие капитанската лента бе носена от Илия Миланов.

Срещата в Любимец започна ударно за гостите. В 3-ата минута Джазула изведе Ваюши очи в очи с вратаря, но Рашков спаси сигурния гол.

В 32-ата минута попадението все пак падна. Ваюши подаде към Джазула, халфът се освободи от опеката си и намери на чиста позиция  Джордан, който хладнокръвно откри резултата. Шест минути по-късно резултатът вече беше 0:2. Славчев изведе в коридор Джазула, който от близо разстреля стража на домакините.

Литекс продължи да доминира и през втората част. В 47-ата минута спряганият за трансфер в Рома Симеон Славчев стреля от границите на наказателното поле и топката попадна в мрежата на Рашков за 0:3.

В 59-ата минута „дините" успяха да намалят резултата. Тодор Колев успя да засече с глава центриране на Сакелари, вкарвайки за 1:3. След попадението темпото на игра спадна.

Две минути преди края на полувремето, Литекс все пак успя да вкара нов гол. Славчев намери Миро Манолов, който от близка дистанция оформи крайния резултат 1:4.

След този мач Литекс продължава да е втори с 40 точки. Любимец пък е 11-ти със 17 пункта.