90+5′
Турнир: Контролни мачове - България Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 1833
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Септември (София) 5:0 в контролна среща

Офанзивен Левски сгази Септември в контрола на "Герена"

Силен мач на "длъжниците" Фадига и Евертон Бала

77′

Младоците на Левски можеха да изработят и шести гол за "сините" в 77-ата минута. Тогава Александър Божилов финтира Полендаков и центрира около дузпата, където Преслав Бачев не беше достатъчно акуратен при насочването си с глава.

76′
Снимка 672220

Източник: startphoto.bg

72′

Прекъсване за вода.

57′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 5:0! ЕВЕРТОН БАЛА! Голеадата на "Герена" продължи и след няколко минути пети гол посети мрежата на септемврийци. Алдаир пое бърза контра за домакините, след което успя да продължи към Евертон Бала. Бразилецът имаше доста време, за да насочи максимално добре своя далечен удар, който преодоля младия страж на гостите Ивайло Илиев.

53′
Снимка 672217

51′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 4:0! ПРЕСЛАВ БАЧЕВ! На почивката Станислав Генчев осъществи множество смени, като това не промени головия график на "сините", разписали се за 4:0 още в 51-ата минута. Фабио Лима отправи отлично подаване към наказателното поле, където непокритият Преслав Бачев отбеляза с изстрел от непосредствена близост.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

Снимка 672211

45+2′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 3:0! МАРИН ПЕТКОВ! Тандемът в атака между Евертон Бала и Александър Колев се получаваше. Доказателство за това имаше и в 44-ата минута, когато бразилецът получи техничен пас с пета от своя колега, за да стреля силно, но само в корнер. След него офанзивните действия на "сините" продължиха, а Фадига се добра до излизаща в аут топка, за да я прати към връхлитащия Петков, за когото не беше трудно да сътвори класиката.

36′

ГРЕШКА НА ЧИНКОВ! Футболистите на Левски поискаха дузпа в своя полза, след като пас на Евертон Бала се спря в ръката на Мартин Христов. Въпреки очевидните неправомерни действия, реферът Волен Чинков допусна грешка и не посочи бялата точка.

Снимка 672216

35′

Марин Петков опита късмета си от пряк свободен удар, ала топката премина малко над горната греда на Шейтанов в 35-ата минута. Веднага след това нов шанс се откри пред българския национал, но този път в заветния миг беше блокиран от Бен Азис.

27′

Бен Азис вбеси феновете на Левски след много грубо нарушение срещу Фадига.

Снимка 672215

26′

След динамичните първи 15 минути, двата тима паднаха в плен на жегата и видимо намалиха оборотите на своите представяния. Главен съдия на мача, междудругото, е Волен Чинков.

15′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:0! МАЙКОН! Не след дълго, левскарите съумяха да удвоят своята преднина, а с изненадващ дебютен гол блесна крайният защитник Майкон. №3 на "сините" получи подаване от Фадига и имаше нужда само от едно допълнително докосване, за да си я нагласи на левия крак. Последва изстрел по земя, който постави на колене за втори път стража на "виненочервените".

Снимка 672221

14′

МИХАЙЛОВ! Септември отговори подобаващо на предизвикателството и можеше да възстанови паритета чрез Ивайло Михайлов. Нападателят се освободи от Цунами и стреля в близкия ъгъл. Андреев обаче бе покрил тази позиция и изби в корнер.

9′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! ФАДИГА! Селекцията на Станислав Генчев поведе в резултата с настъпването на деветата минута. Марин Петков отправи един от фирмените си изстрели от средна дистанция, който принуди Шейтанов да отразява с мъка. Атаката на Левски продължи, благодарение борбеността на Алекс Колев. Таранът върна отново към Петков, който от своя страна намери Фадига. Французинът навлезе в наказателното поле с красив финт, след което матира септемврийци с изключително точен шут в далечния ъгъл.

6′

ШАНС ЗА СЕПТЕМВРИ! Левски сам се вкара в беля с настъпването на шестата минута. Тогава рейд на Бен Азиз навлезе дълбоко в половината на "сините", последва подаване, което Борислав Рупанов изчисти безкрайно неточно в краката на вражески нападател. Изстрелът на септемврийци обаче попадна в тялото на Цунами.

Снимка 672212

3′

С оглед на тежкото време в столицата, двата тима не започнаха проверката си на много високи обороти. Първата по-интересна ситуация беше за гостите от Септември, които направиха атака отляво, която бе завършена с изстрел от Степонавичюс.

1′