КРАЙ НА МАЧА! 2:1 за Дунав!

Дунав запази четвъртото място след победа над Черно море

"Драконите" победиха с 2:1

90+2′

При изпълнение на корнер, вратарят на домакините Михайлов също се присъедини към съотборници си в наказателното поле, но футболистите на Георги Иванов не успяха да организират нищо интересно.

90′

Три минути добавено време на редовните 45.

85′

Васил Шопов изпита болка в дясното бедро и е заменен принудително от Мойеци

74′

Пируло влиза на мястото на Коконов

71′

Миг красота и от влезлия като резерва Йосков! Младокът засече центриране със задна ножица в наказателното поле, но и в тази ситуация топката излезе в аут.

69′

Красиво изпълнение от Васил Шопов! Нападателят на Дунав не се замисли да отправи 15-метров удар, но топката мина встрани от вратата. Адмирации за футболиста. Това беше, може би, най-хубавата атака до този момент.

68′

На мястото на Паланков влиза Валентин Йосков

66′

Жълт картон за Ларин

61′
60′

ГООООООООООООЛ! 2:1 за Дунав, след чудесно попадение на Костадинов!

57′

Самир Аясс отстъпва мястото си на Ларин

54′

Марем е заменен принудително и на негово място се появява Петър Патев

53′

ГООООООООООЛ! Михаил Венков връща равенството след прекрасно воле!

51′

Капитанът на Черно море опита да създаде нещо интересно пред вратата на Дунав, но ударът му от далечна дистанция изпрати топката високо над гредата.

50′

Доста скучно начало и на втората част на срещата.

45′

НАЧАЛО И НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ НА СТАДИОН "КАЛИАКРА"!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! ДВАТА ОТБОРА СЕ ОТТЕГЛЯТ НА ПОЧИВКА ПРИ РЕЗУЛТАТ 1:0 ЗА ДУНАВ!

45′

Само минутка е добавена към редовните 45.

40′

За нарушението, Хубчев е санкциониран

39′

Нарушение на Хубчев, което печели на Черно море свободен удар близо до наказателното поле на Антонов.

37′

Капитанът на "драконите" пропиля страхотна възможност за втори гол на Дунав. Димов стреля непосредствено пред вратата, но топката мина сантиметри над напречната греда.

36′

Паланков получава първия жълт картон в срещата, след като задържа за фланелката Карагарен и спря обещаваща атаката на "драконите"

35′
30′

След гола на Дунав, Черно море се прибра и на терена не се случва нищо интересно през последните 10 минути.

23′

В най-лошият сценарий, Черно море може да се озове на 6-ата позиция в класирането в Първа лига още тази вечер. При евентуална загуба на моряците и победа на Локомотив (Пловдив) срещу ЦСКА или дори равенство, варненци ще изостанат и ще запишат и шести пореден неуспех в първенството.

19′

Черно море с чудесна възможност да изравни точно след изпълнението на център! Коконов създаде объркване в наказателното поле на Дунав и успя да се освободи, за да остане сам срещу вратаря на "драконите", който обаче не сгреши и изби топката след изстрела.

18′
17′

ГООООООООООООЛ! Мирослав Будинов открива резултата в 17-ата минута, след като бе изпуснат от защитата на Черно море и отбеляза на празна врата.

13′

Първа опасна атака на Дунав! Карагарен успя да се освободи и да подаде на Будинов, който с далечно центриране намери добре позиционирания пред вратата на Черно море Шопов, но той не успя да нацели хубаво топката и Михайлов улови.

12′

Будинов опита да притесни защитата на варненци, но Венков се притече на помощ и изчисти топката.

10′

Определено по-активният отбор на стадион "Калиакра" е този на домакините. Силни първи минути за Черно море.

8′

Опита Георги Илиев заучено изпълнение и насочи топката към близката греда, но то не бе увенчано с успех.

7′

Нарушение на Будинов. Свободен удар в полза на моряците. Зад топката застава капитана Илиев.

4′

Нова обещаваща атака за Черно море, която обаче завърши с вдигнат флаг за засада.

3′

Нова атака на сметката на Черно море. С чудесно центриране Паланков успя да постави топката точно на главата на Костадинов, който обаче стреля много встрани от вратата.

2′

Черно море не губи време и започна с атака, на върха на която е Балджийски. Нищо сериозно обаче не успя да предзвика футболиста пред вратата на Антонов.

1′

98 Валентин Йосков 3 Марио Петков

Днес Черно море приема Дунав (Русе) в мач, който се явява директна битка за четвъртото място в Първа лига. Ако Лудогорец триумфира и с Купата, то това може да даде право на участие на бараж за Лига Европа срещу седмия.

В момента двата тима имат по 46 точки, като драконите са с предимство в преките мачове - спечелиха два като домакини в Разград (3:0 и 1:0) и загубиха  веднъж с 0:1.

Аясс: Не ни е фикс идея да завършим на четвъртото място

Самир Аясс: Наслаждаваме се на момента

"Основата на нашия успех се крие в страхотния колектив"

Старши треньорът на варненци - Георги Иванов-Гонзо се надява, че пропадането на тима му най-накрая ще спре. В последните си 6 мача моряците загубиха 5 от тях и победиха само веднъж - 3:2 над Локомотив (Пловдив) в Каварна. Това ще е трето поредно домакинство за Черно море. В предишните две отборът отстъпи с по 0:1 на Левски и ЦСКА.

Равенство между Морето и Дунав днес не седи на дневен ред и за двата тима, тъй като Локо (Пд) е само на точка зад тях, а в следващите два кръга ги приема последователно. Именно тези два тура са очаква да решат до голяма степен битката за четвъртото място.

След изтърпяно наказание в състава на домакините се завръщат крайните защитници Ондрей Сукуп и Михаил Венков. Санкциониран от мача с "червените" е Стефан Станчев. Именно неговото място на десния бек ще заеме Сукуп. Младият Мартин Костадинов ще седне на пейката. След като Траян Траянов напусна варненци, като централен защитник ще бъде преквалифициран вътрешният халф Тодор Паланков, който ще си партнира с Пламен Николов. Единственото колебание на Гонзо по отношение на състава е на кого да заложи на дясното крило - Пируло или Уго Секо.