Днешният ден от Световното по борба до 23 години в Тирана е наситен с българско участие. Тази вечер на финал в свободния стил до 125 кг излиза Ален Хубулов. Други трима стартираха участието си в надпреварата след 11:30 часа българско време.

В категория до 57 кг Ивайло Тисов имаше за съперник на осминафиналите Юнус Явбатиров (неутрален атлет).

Снимка 688411

Източник: БФБорба

При 70-килограмовите Георги Жизгов мери сили със Суйеет Суйеет от Индия в квалификационния кръг, а в категория до 79 кг Радомир Стоянов имаше за опонент Отари Адеишвили (Грузия), отново в квалификационен кръг.

ЕТО КАК СЕ ПРЕДСТАВИХА БЪЛГАРИТЕ:

КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ, ГЕОРГИ ЖИЗГОВ - СУЖЕЕТ СУЖЕЕТ (ИНДИЯ) 0:10

Първи на тепиха излезе Георги Жизгов. За съжаление, състезателят на Димитровград не успя да се противопостави на съперника си от Индия. Георги губеше с 0:8 точки на почивката. След нея, Суйеет довърши започнатото с нови 2 точки и победа с технически туш, 2:23 минути преди края на срещата.

Снимка 688410

Снимка 688409

КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ, РАДОМИР СТОЯНОВ - ОТАРИ АДЕИШВИЛИ (ГРУЗИЯ) 10:9

В истински трилър се превърна борбата на Радомир Стоянов в квалификационния кръг на категория до 79 кг! Нашето момче губеше с 0:3 до началото на втората част, когато се преобрази тотално. Атлетът ни обърна резултата в своя полза до 10:3, когато грузинецът поиска челиндж. Спечели го и така Стоянов водеше с 10:5.

Снимка 688412

Снимка 688413

Малко преди това Радомир контузи коляното си, заради което получи медицинска помощ на тепиха. Адеишвили се хвърли с всички сили в атака и намали до 10:9 в полза на българина. В оставащите по-малко от 10 секунди, състезателят на Берое издържа на неистовия натиск и се поздрави със заслужена победа, която го изпрати на осминафинал.

Снимка 688415

Снимка 688416

ОСМИНАФИНАЛ, РАДОМИР СТОЯНОВ - ЖЕАГИЗ КАНИБЕКОВ (КАЗАХСТАН)

Стоянов не се представи добре в своя осминафинал. Той нямаше аргументи да отговори на силата на съперника си и беше победен с 0:10, и технически туш, 3:32 минути преди края на срещата.

ОСМИНАФИНАЛ, ИВАЙЛО ТИСОВ - ЮНУС ЯВБАТИРОВ (НЕУТРАЛЕН АТЛЕТ)

Снимка 688429

По-добре от Радомир на осминафиналите се представи Тисов, въпреки че също загуби схватката си. Той отстъпваше с 0:6 на почивката, а след нея записа първата си точка. Неутралният атлет Явбатиров дръпна с 8:1, а силите на българина стигнаха само за нови 2 точки, които фиксираха крайния резулатат - 8:3 за съперника.

Снимка 688428

Снимка 688430

И тримата съперници на българите отпаднаха преди финала, което означава, че нашите момчета нямат шанс за репешажи и приключват участието си на Световното първенство до 23 години в Тирана.