Ботев (Пд) продължава да твори най-добрия старт на сезон в клубната си история. Вече по заложена традиция, "канарчетата" спечелиха свой мач с 1:0, като този път надхитрен от пловдивчани беше вицешампионът Черно море. Единственото попадение в двубоя падна в началото на мача, когато се разписа Вини Трибуле.

Нужно е да отбележим, че това беше и единственото по-интересно положение за "жълто-черните", докато гостите могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от "Колежа". Селекцията на Илиан Илиев веднъж удари греда чрез Стефанов, Уеслен пропусна сам срещу стража на Ботев, а към края плачевното тревно покритие подлъга Клаудиу Кешеру, секунди преди румънецът да отправи може би голов шут.

Снимка 688337

Източник: startphoto.bg

По този начин Ботев излезе временно на втората позиция в шампионата, изпреварвайки Левски (28). Черно море остава на петата позиция с 22.

Черно море успяваше, поне на първо четене да направи така, че първоначален домакински натиск на Ботев да няма. Селекцията на Илиан Илиев изнесе топката далеч от наказателното си поле и изглеждаше повече от уверена в собствените си сили. В 4-ата минута обаче пробив на Укаки създаде първата добра възможност за "канарите", които стигнаха до корнер. При него Антоан Конте отигра топката на първа греда, а последвалата реакция на Пламен Илиев беше изключителна. За негов ужас вдясно дебнеше Вини Трибуле, който се възползва от отличния шанс за добавка и с глава даде ранния аванс за пловдивчани.

Вицешампионите на България искаха да отговорят подобаващо на предизвикателството, но нямаше много смислени "моряшки" идеи в офанзивен план. В 15-ата минута Виктор Попов направи страхотен рейд по фланга, литвайки много технично кандидатът за национал на България - Николай Минков. Не последва обаче добро центриране и всичко приключи в доста ранен етап.

Снимка 688333

Водачеството успокояваше футболистите на Ботев, които не рискуваха при нито една ситуация в офанзивен план. Възпитаниците на Керкез разиграваха продължително, очаквайки удобния момент за нова опасност пред Илиев. Такъв сякаш настъпи 30-ата минута, но остър пас на Нвачукву попадна в краката на Дробаров.

Гостите дочакаха своя шанс в 35-ата минута, когато само гредата спаси Ботев (Пд). Панайотов и Милушев изпълниха заучено корнер, след който кълбото бе центрирано към Уеслен. Бразилецът стреля слабо с глава, но ударът му беше продължен от Росен Стефанов. Младият защитник обаче трябваше да види как добавката му "финишира" в десния страничен стълб на Бернат.

Второто полувреме започна с добра възможност пред футболистите на Ботев. Константинос Балоянис центрира остро от фаул, а включилият се Атанас Чернев засече от въздуха и прати кълбото до страничната греда на Пламен Илиев.

Снимка 688332

Черно море пропиля втори голям шанс, за да се възстанови паритета на "Колежа". Конте и Чернев проспаха дълга топка към Уеслен, който някак си успя да отправи акробатичен изстрел. В този миг добре действаше и вратарят Бернат, който подскачайки успя да отрази насочената към мрежата му топка.

Бранителят на Ботев - Атанас Чернев поиска дузпа за своя тим в 64-ата минута, след като по негови знаци топката бе срещнала ръката на Росен Стефанов в наказателното поле. Главният съдия Георги Давидов подмина ситуацията, а при повторенията се видя, че кълбото удря бранителя в главата...

Макар и критикувани заради лошото състояние на своя терен, точно тревното покритие спаси Ботев (Пд) от гол в 73-ата минута. Отлично подаване бе отправено към Клаудиу Кешеру, който само очакваше кълбото да тупне на земята, за да го намери със силен удар в мрежата на Бернат. Неравностите на "Колежа" обаче се превърнаха в централен защитник на домакините и променената траектория на топката попречи на румънеца да шутира по какъвто и да е начин.

Снимка 688331

Андреяс Калкан имаше възможност да се превърне в герой за Черно море, след като в последната минута на редовното време румънецът получи пас на далечната греда. Изстрелът му обаче намери единствено външната част на мрежата на "канарчетата".

До края нови интересни мигове нямаше и така Ботев се поздрави с ценния успех на "Колежа".

Снимка 688307

В следващия кръг Ботев ще гостува на Септември, докато Черно море приема на свой терен Левски.

Ботев (Пловдив) - Черно море 1:0 (Развой на срещата по минути)