След два дни без българско участие на Световното първенство по борба до 23 години, днес на тепиха в Тирана излезе европейският шампион в тази възрастова група - Ален Хубулов. Той ще донесе нов медал на България, дай Боже отново да бъде златен! Защото нашето момче успя да намери място на финала!

Днес започнаха борбите от свободния стил. Хубулов е в най-тежката категория - до 125 кг. Справи се блестящо на тепиха, а читателите на ТОПСПОРТ имахте възможност да проследите на живо всичките му схватки.

ПРЕДСТАВЛЯВА БЪЛГАРИЯ ОТ: 2024 година насам

УСПЕХИ ЗА БЪЛГАРИЯ: Бронзов медалист на Европейско за мъже и златен медалист на Европейско до 23 години

Снимка 688294

ЕТО КАК СЕ ПРЕДСТАВИ АЛЕН ХУБУЛОВ:

ОСМИНАФИНАЛ: АЛЕН ХУБУЛОВ - ОМАРХАН НАДИРОВ (КАЗАХСТАН) 6:2

В бяло-зелено трико с герба на България на гърдите, Хубулов стъпи много здраво на тепиха и се сбори от първите секунди. Нашето момче поведе с 2:0 точки, а до края на първата част те станаха 4. Съперникът му опита всичко да намали, но Ален точки не даваше!

Снимка 688293

Снимка 688292

Снимка 688291

Превъзходството на национала ни продължи и след почивката, когато записа нови 2 точки за 6:0. Ален Хубулов владееше напълно мача, а в края му Надиров се хвърли в атака с всички сили. Те му стигнаха само за 2 точки. Класата на Ален си каза думата и с 6:2 той продължи на четвъртфиналите.

Снимка 688288

Снимка 688286

Снимка 688283

ЧЕТВЪРТФИНАЛ: АЛЕН ХУБУЛОВ - ВОЛОДИМИР КОЧАНОВ (УКРАЙНА) 6:1

Отличникът Хубулов записа 6 точки и в следващата си среща. Канарата се стовари и върху украинеца Кочанов! Ален водеше с 2:0 точки до почивката. Отново впечатли с физика, техника и много добра защита. И четвъртфинала се развиваше под неговата диктовка.

Снимка 688327

Снимка 688326

Че е далеч по-добър от съперника се видя най-вече през втората част, когато резултатът стана 6:0 за представителя на България. Подобно на Надиров, силите на Володимир Кочанов стигнаха само за точка, която успя да спечели в края на срещата. С 6:1, Ален Хубулов продължи на полуфиналите, които са тази вечер. Така той ще се бори минимум за бронз на Световното. Дай Боже да е на финал и да излезе в схватка за златото!

Снимка 688325

Снимка 688323

Снимка 688321

ПОЛУФИНАЛ: АЛЕН ХУБУЛОВ - АЙДИН АХМАДОВ (АЗЕРБАЙДЖАН)

Най-добрата си схватка на турнира до момента Ален направи именно на полуфинала. Безапелационен, просто уникален, Хубулов не остави абсолютно никакви шансове на съперника си от Азербайджан! Той поведе с 6:0 през първата част и владееше ситуацията на тепиха напълно.

Снимка 688345

След почивката натисна Ахмадов още по-мощно и след нови 4 точки, надделя над опонента си с технически туш. Това се случи 2:40 минути преди края на срещата. Утре вечер в спор за златото Ален Хубулов ще се изправи срещу силния иранец Масоуми Вала, който също спечели полуфинала си с технически туш - срещу американец.