Волейболният национал Врладимир Николов бе в основата на успеха на неговия Бре Банка Ланути (Кунео) над новака Фрамасил (Пинето) с 3:0 гейма (25:22, 28:26, 25:16) в мач от 2-я кръг на италианската Серия А1. За тима от кунео това е втори пореден успех. николов започна в стартовия състав на треньора Силвио Пранди, като се отчете със 17 точки.

Най-резултатен за тима бе белгийският капитан Вут Вийсманс с 19 точки. За гостите от Пинето Пинто Родриго реализира 18 точки. Николов и съотборниците му имаха проблеми само във втория гейм, който измъкнаха трудно. Успехът остави тима на Бре Банка Ланути на върха в класирането, като отборът на Кунео е едноличен лидер.

Шампионът Итас Диатек (Тренто), чийто треньор е Радостин Стойчев, а сред играчите са Матей Казийски и Красимир Стефанов загуби като гост на тима на Марми Ланца от Верона с 2:3 гейма (25:27, 25:27, 25:20, 25:22, 11:15). Казийски стартира титуляр, като реализира 20 точки. Стефанов се появи като резерва, като се отчете с 13 точки.

Българите бяха и най-резултатни за Итас Диатек, заедно с полския национал Михал Винярски, който бе резерва, а завърши мача с 16 точки. За отбора от Верона Маркус Поп реализира 17 точки.