Българския национален тим по волейбол записа втора поредна загуба на приятелския турнир във Франция. "Трикольорите" отстъпиха на коравия тим на Словения с 2:3 гейма (23:25, 23:25, 25:21, 31:29, 10:15) в истински шоу-мач, игран в град Вильов Д'Аск.

Българите започнаха добре срещата и поведоха в срещата. Словенците обаче бързо обърнаха развоя до 8:5 при първата техническа пауза. Постепенно те увеличаваха преднината си, която набъбна до 20:15. В този момент момчетата на Радо Стойчев показаха невероятен характер и стигнаха до равенство 21:21, а след това и 23:23, но в крайна сметка отстъпиха с 23:25.

Втория гейм се разви по подобен сценарии. Словенците дръпнаха в първите минути и стигнаха до солидната преднина от 23:19. "Лъвовете" отново показаха зъби и намалиха до 23:24, но последната точка пак бе за Словения - 2:0 гейма.

В третия гейм "лъвовете" бяха далеч по-съсредоточени и поведоха още в самото начало, като след това не допуснаха обрат. Те започнаха от 4:2, 8:5, за да стигнат до 16:10. Българите спокойно затвориха гейма при 25:18.

Четвъртият гейм бе най-интересен. Доста агресивна игра, точка за точка и в крайна сметка нещата бяха докарани доо 23:23. След множество обрати и игра на нерви в крайна сметка "лъвовете" осъществиха частичния си обрат при 31:29 точки.

След равностойното начало Словения поведе в петия решителен гейм с 6:4, а размяната на полетата дойде при резултат 8:6. Словенците направиха резултата 12:8 в своя полза, след което затвориха гейма при 15:10, а с това и мача с 3:2.