След страхотен мач на Боян Йорданов неговият Олимпиакос победи с 3:1 гейма (24, -23, 24, 21) Ираклис и намали резултата на 1-2 в плейофната серия на гръцкото волейболно първенство. Диагоналът на националния отбор наниза 26 от 100-те точки за тима от Пирея. Йорданов постигна 4 аса.

Центърът Христо Цветанов се включи като резерва и се отчете с 5 точки за успеха на Олимипакос. Четвъртият двубой е в четвъртък в Солун.

„Срещата беше трудна, но завърши добре за нас - заяви Боян след успеха. - Макар и с много контузени играчи, успяхме да докажем, че не сме се предали и битката продължава. Ще се опитаме да изравним серията и да играем пак у дома в петия мач".

В другия полуфинал Тодор Баев, който има и гръцки паспорт и се подвизава с фамилията Баевс, записа 11 точки при победата на неговия Панатинайкос с 3:0 гейма (18, 15, 22) над ПАОК в Атина. Така домакините поведоха в серията с 2-1 успеха.