Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза днес срещу №1 в света Новак Джокович на турнира "Мастърс" в Рим. Двубоят е от 3-тия кръг на надпреварата, който е с награден фонд 8,64 милиона евро и се играе на клей.

Гришо и Ноле ще бъде третият мач на централния корт. Програмата започва в 12:00 часа българско време с двубоя между Каролина Мухова и Камила Джорджи. Следва двубой Ига Швьонтек - Леся Цуренко, след който на корта ще излязат нашето момче и сръбската суперзвезда.

Новак Джокович е следващият съперник на Гришо в Рим

Сърбинът трудно преодоля аржентинец

В миналия кръг Димитров се справи със Стан Вавринка след малко над час и половина игра и успех с 6:4, 7:6 (3). Ноле от своя страна не показа много убедителна игра срещу аржентинеца Томас Етчевери - 7:6 (5), 6:2.

Очаква се двубоят да започне около 16:00 часа българско време и ще бъде излъчен на живо у нас в ефира на MАX Sport 1. Aко нямате възможност на наблюдавате сблъсъка между дватама балканци, може да следите всичко най-интересно на живо в ТОПСПОРТ.

Григор Димитров - Новак Джокович 3-6, 6-4, 1-6

Григор Димитров надви Вавринка в Рим и чака Джокович

Българинът преодоля втория кръг на турнира Мастърс

преди 1 година в 18:23 ч.

Трети сет, седми гейм

Седмият гейм на третия сет се оказа последен за Григор Димитров. Джокович поведе с 15:40, Гришо изравни, но Ноле отново достигна до мачбол. Последва грешка от форхенд на българина, която се оказа и последната му в мача!

КРАЕН РЕЗУЛТАТ: Григор Димитров - Новак Джокович 3-6, 6-4, 1-6

преди 1 година в 18:18 ч.

Трети сет, шести гейм

Джокович взе подаването си на 30 и поведе с 5-1. Гришо ще сервира за оставане в мача.

преди 1 година в 18:11 ч.

Трети сет, пети гейм

Петият гейм на третия сет се оказа катастрофален за Григор, който допусна нов пробив и вече по всичко изглежда, че българинът ще приключи участието си в турнира.

преди 1 година в 18:05 ч.

Трети сет, четвърти гейм

Сърбинът не срещна никакви проблеми при подаването си в 4-тия гейм и го затвори на 0, с което поведе с 3-1 в геймовете.

преди 1 година в 18:01 ч.

Трети сет, трети гейм

Григор излезе от дупката, и макар и трудно, успя да вземе сервис-гейма си, с което се закачи и за сета - 1-2 за Ноле.

преди 1 година в 17:56 ч.

Трети сет, втори гейм

Джокера бързо затвърди пробива си и дръпна с 2-0 в началото на третия сет.

преди 1 година в 17:52 ч.

Терти сет, първи гейм

В първи гейм на решителния сет Григор поведе с 30:0, но Ноле обърна до 30:40, а след двойна грешка от българина, геймът отиде на сметката на сръбския тенисист.

преди 1 година в 17:44 ч.

Втори сет, десети гейм

СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! В десетия гейм Григор дръпна с 0:30, но Ноле спечели следващите си две подавания и изравни. Българинът достигна до сетбол след брутален бекхенд по правата, който направи Джокович само зрител на това прекрасно изпълнение. Последва сечен бекхенд от Гришо, на който сърбинът нямаше отговор и вторият сет отиде на сметката на нашето момче!

преди 1 година в 17:36 ч.

Втори сет, девети гейм

Димитров затвърди пробива! Гришо спечели подаването си на 0 и дръпна в резултата с 5-4. Джокович ще сервира за оставане в сета.

преди 1 година в 17:33 ч.

Втори сет, осми гейм

ПРОБИВ! В осмия гейм на втория сет Григор върна пробива! Първата ни ракета проби Джокович на 0 и ирзавни резултата - 4-4!

преди 1 година в 17:28 ч.

Втори сет, седми гейм

Григор показа, че няма да се даде без бой, поведе с 40:0 в седмия гейм. Ноле се добра до 40:40, но българинът взе следващите две точки и отново намали изоставането си.

преди 1 година в 17:23 ч.

Втори сет, шести гейм

Сърбинът не трепна при подаването си и бързо направи резултата във втория сет 4-2 в своя полза.

преди 1 година в 17:18 ч.

Втори сет, пети гейм

В петия гейм на втория сет Гришо спаси две точки за нов пробив и успя да намали изоставането си до 2-3.

преди 1 година в 17:13 ч.

Втори сет, четвърти гейм

Джокович не срещна проблеми на свой сервис, затвърди пробива и поведе с 3-1.

преди 1 година в 17:08 ч.

Втори сет, трети гейм

В началото на третия гейм Гришо допусна изоставане от 0:30, докара нещата до 15:30, но Джокера взе следващата точка и достигна до две точки за пробив. Първата беше отразена, но последва непредизвикана грешка от бекхенд и така Ноле пръв проби във втория сет.

преди 1 година в 17:02 ч.

Втори сет, втори гейм

Българинът демонстрира отлична игра във втория гейм на втория сет и достигна до 40:40, отразявайки геймбол и на свой ред стигна до точка за пробив. За съжаление Григор не се възползва, Ноле взе три последователни точки и резултатът стана 1-1.

преди 1 година в 16:55 ч.

Втори сет, първи гейм

Григор показа, че загубата на първия сет не му се е отразила и бързо затвори първия гейм на 15.

преди 1 година в 16:47 ч.

Девети гейм

На свой сервис Джокович достигна до два сетбола при 40:15 и го затвори с ас! 6-3!

Последно обновление в 16:52 ч. на 14.05

преди 1 година в 16:44 ч.

Осми гейм

В следващия гейм Ноле достигна до сетбол при 30:40, но Гришо го отрази след ас по правата. Последва грешка на нашия тенисист от форхенд, но Джокович не се възползва и от втората си възможност да затвори сета. Сърбинът продължи да натиска и се стигна до нови два сетбола, ала Димитров отново показа здрава психика и изравняваше резултата. В следващите разигравания Григор беше този, който на три пъти стигаше до предимство, Ноле отрази две от възможностите, но при третата изпрати топката в аут и геймът отиде на сметката на първата ни ракета.

преди 1 година в 16:31 ч.

Седми гейм

Седмият гейм протече изцяло под диктовката на сръбския тенисист, който го спечели на 0 и поведе с 5-2.

преди 1 година в 16:29 ч.

Шести гейм

В следващия гейм Григор дръпна в резултата с 40:15 и го затвори с красив слайс от бекхенд. 4-2 за Ноле.

преди 1 година в 16:24 ч.

Пети гейм

Петият гейм започна равностойно, като двамата си размениха по една точка в началото. Ноле обаче отново вдигна темпото и затвори гейма при резултат 40:15.

преди 1 година в 16:21 ч.

Четвърти гейм

Григор изигра лош четвърти гейм и допусна да бъде пробит.

преди 1 година в 16:16 ч.

Трети гейм

В третия гейм Димитров отново дръпна с 0:40 при сервис на Ноле. Сърбинът обаче се събра, взе 5 последователни точки и поведе с 2-1 гейма в първия сет.

Последно обновление в 16:53 ч. на 14.05

преди 1 година в 16:10 ч.

Втори гейм

Вторият гейм започна лошо за нашето момче и на свой ред Джокович достигна до 3 точки за връщане на пробива. Първата от тях беше отразена, но Григор сгреши от форхенд и резултатът стана 1-1.

преди 1 година в 16:05 ч.

Първи гейм

Новак Джокович сервира пръв двубоя и започна с двойна грешка. Гришо спечели следващите две разигравания и достигна до две точки за пробив още в първия гейм. След това Ноле изпрати топката в аут от форхенд и Григор проби на 0.

Последно обновление в 16:07 ч. на 14.05

преди 1 година в 15:58 ч.

Двамата тенисисти вече са на централния корт и загряват. Двубоят ще започне съвсем скоро.