Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи швейцарския ветеран Стан Вавринка с 6:4, 7:6(3) за 98 минути игра в двубой от втория кръг на турнира "Мастърс" в Рим.

Съперник на Григор в третия кръг ще бъде защитаващия титлата си шесткратен шампион и водач в схемата Новак Джокович (Сърбия) и аржентинеца Томас Мартин Ечебери, които играят във вечерната сесия днес.

Димитров, полуфиналист в надпреварата през 2014 година, реализира пробив още в откриващия гейм на мача и запази предимството си до края на първия сет.

Българинът продължи да контролира играта и направи брейк и на старта на втората част, но постепенно 38-годишният швейцарец, 84-и в света в момента, вдигна нивото си и успя да изравни за 3:3, след което се стигна до тайбрек. В него, обаче, българинът беше солиден, поведе с 6:1 точки и това се оказа решаващо.

Така Димитров записа шеста победа в 13 мача срещу Вавринка, а с успеха той си осигури 48 835 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 33-ото място.