90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 9839
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Ботев (Враца) 4:0 в мач от Първа лига

Мощен Левски надупчи Ботев (Враца) на "Герена"

"Сините" с нов убедителен успех

90′

ГОЛ! 4:0! ФАДИГА! В последна минута от редовното време "сините" отбелязаха още едно попадение. Алдаир подаде към Фадига пред наказателното поле, а французинът се обърна по прекрасен начин и с левия крак простреля Бариос за четвърти път в мача.

79′

ГОЛ! 3:0 ЗА ЛЕВСКИ! ЕЛ ДЖЕМИЛИ! Десет минути преди края Левски окончателно отказа врачани от съпротивата. Ел Джемили открадна топката от Траоре, влезе в наказателното поле на Ботев и технично я прати във вратата с удар в далечния ъгъл.

71′

Клемент Икена замени Келиан ван дер Каап.

66′

ГОЛ! 2:0! ФАДИГА! Натискът на "сините" се засилваше, а в 64-та минута Алекс Колев стреля опасно след центриране на Сангаре, но Федерико Бариос спаси. В 66-ата минута обаче вратарят на врачани трябваше да извади топката от мрежата си. Тогава Ел Джемили центрира отляво, защитник на Ботев изби с глава, но топката дойде на воле на Фадига, който от точката на дузпата опъна мрежата на гостите за втори път.

62′

Двойна смяна за Левски. Евертон Бала и Марин Петков отстъпиха местата си на Сангаре и Фадига.

58′

Жълт картон и за Кондраков, който влезе в разправия с играча на Левски.

58′

В 58-ата минута Кондраков беше изритан без топка от Майкон и странно защо не получи червен картон от рефера. Съдията му показа само жълт.

53′

Левски започна доста активно второто полувреме, но все още не успява да създаде нещо по-опасно пред вратата на врачани.

Снимка 676289

Източник: startphoto.bg

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

41′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! БАЛА! В края на полувремето "сините" успяха да открият резултата. Евертон Бала получи топката на левия фланг, влезе навътре и стреля с десния крак, а кълбото рикошира в гърба на Марин Петков и остави стража на врачани безпомощен.

35′

ШАНС ЗА БОТЕВ! Врачани имаха отлична възможност да открият резултата 10 минути преди почивката. Защитниците на Левски разиграваха пред наказателното си поле, а Цунами се засуети и Даниел Генов му открадна топката, след което нанесе опасен удар, който премина на сантиметри от дясната греда на Пламен Андреев.

27′

КОЛЕВ! Най-добрата ситуация за Левски дойде в 27-ата минута. Джавад Ел Джемили получи топката в средата на терена и изведе Алекс Колев зад гърба на защитата на врачани. Нападателят нанесе удар с левачката, но Федерико Рубио се справи великолепно и спаси с крак.

Снимка 676290

17′

Дилян Георгиев получи първия жълт картон в мача, след като фаулира Майкон.

11′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! Първите 10 минути на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов" бяха равностойни, а гостите от Враца дори успяха да открият резултата чрез Браян Переа, но малко по-рано в атаката се видя ясно, че Даниел Генов се е намирал в положение на засада.

1′

97 Асими Фадига

Отборите на Левски и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в двубой от втория кръг на Първа лига. Събитието на стадион "Георги Аспарухов" е с начален час 21:15.

Левскарите за първи път ще играят пред собствените си фенове през кампания 2024/25. Селекцията на Станислав Генчев желае да затвърди първото си място във временното класиране, което обаче минава през задължителна победа над Ботев (Враца). Тимът от Северозапада напоследък доста затруднява "сините", именно при битките им в столицата. Най-скорошното доказателство е двубоят от изминалото първенство, когато юношата на Левски - Преслав Бачев, се превърна в герой с късния си гол за успеха с минималното 1:0.

Генчев: За мен е важно да израстваме като отбор, надявам се утре да покажем добра игра

Вижте какво заяви той

Седмицата беше изпълнена със събития за левскарите. Първата голяма новина дойде от ръководството на клуба, което обяви, че клубът е изплатил главницата по дълга си към Столична община. Разбра се също така, че ненужният халф - Нейтън Олдър, най-накрая е разтрогнал своя договор с тима по взаимно съгласие.

С победата си над Локо (София) в първия кръг, Левски сложи край и на прокобата от четири поредни неуспешни стартове на първенството. Преди голеадата в "Надежда", "сините" бяха триумфирали с 4:1 над Дунав (Русе) през 2019 година.

Много е възможно Левски да остане без един от основните си бранители за домакинския двубой в лицето на Келиан ван дер Каап. Припомняме, че нидерландският защитник бе заменен принудително на почивката при победата над Локомотив (София) и е под сериозна въпросителна за мача с врачани. Твърдо аут пък е халфът Асен Митков, който изпитва болки и ще бъде съхранен от Генчев.

Тодор Янчев се закани: Не ни е страх от Левски, можем да победим на "Герена"

Утре предстои мача между двата тима

В Ботев (Враца) не правят трагедии от неуспешния старт на новия сезон. "Зелените" са водени от легендата на ЦСКА - Тодор Янчев, който се опитва да промени облика на тима. Основната цел пред специалиста е врачани да бъдат максимално далеч от драматичните битки за спасение, в които ботевистите неизменно се въвличаха през последните няколко години.

Клубът от Северозапада прави всичко възможно да задържи една от звездите си - Мартин Смоленски. Юношата на ЦСКА е обект на интерес от страна на Арда, откъдето му предлагат доста изгодни финансови условия.

Главен съдия на срещата е Кристиян Колев.

Петър Курдов: Отличен старт за Левски! Защо да не се намесим в борбата за титлата?

"Локомотив бяха със свалени гащи, но това си е техен проблем"